Boroditš on kõigest Keskerakonna endine liige, kuid süsteem, kus suurtes kogustes Tallinna linna raha Keskerakonna ja keskerakondlaste rahakotti voolab, on kestnud juba aastaid. Taasavaldame loo märtsi lõpus ilmunud artiklisarjast "Süvalinn".

Kui Tallinna linnas vahetuks päevapealt võim, teeksid otsuseid endiselt keskerakondlased. Linnasüsteemis töötab 132 keskpartei liiget. Neli korda enam mis tahes muust erakonnast.

Need ei ole vaid nõunikud või suvalised „juhtmed“. Ametite juhid, linnafirmade bossid, MUPO inspektorid, koolidirektorid, linnalehe töötajad, lastekaitsespetsialistid – enne kohalikke valimisi viskavad paljud selga Keskerakonna rohelise jope ning asuvad valijatele jagama parteipastakaid ning poliitpannkooke.

Kuid nende toetus partei masinavärgi õlitamiseks ei piirdu valimistel kandideerimisega. Nad peavad meeles ka partei praktilisemaid vajadusi. Tallinna linnavõim on pankrotiohus Keskerakonnale justkui tilguti, millest voolab patsiendi veenidesse rohu asemel suurtes kogustes raha.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid