VALI ÕIGE AUTO: Osta diiselmootoriga mersu linnas sõitmiseks on sama hea kui talumees hangib sõnniku vedamiseks lahtise Ferrari. Hendrik Osula

On enam-vähem kindel, et varem või hiljem tekivad tema autol probleemid ummistuva tahmafiltriga. Ehk lühidalt öeldes on ta ostnud endale täiesti vale sõiduki. Sama hästi võiks talumees sõnniku vedamiseks hankida lahtise Ferrari.

Ent isegi kui inimene on auto ostmisel lasknud rumalusel või edevusel võitu saada ratsionaalsete kaalutluste üle (tänavapildi põhjal on seda juhtunud paljudega), pole kõik kadunud.

Tahmafilter võib linnasõiduga küll umbe minna, aga auto kasutamisjuhendis on kindlasti ka kirjeldatud, mida sel juhul teha. Lihtsalt öeldes tuleb aeg-ajalt sõita pikka maad suure kiirusega, et filtri puhtakspõletamise protsess jõuaks lõpule. Kui seejärel jälle pidevalt linnas törtsutada, kordub kõik varsti uuesti. Samas on käsiraamatus ka kirjas, kuidas auto õigesti kasutada. Oled seda juba lugenud? Ei ole? No siis pole ka põhjust kedagi teist süüdistada!

Diisli tahmafiltri eemaldamist pakuvad paljud autotöökojad ja see pole ka teab mis kallis teenus võrreldes filtri remondi või asendamisega, kuid niisugune lahendus on umbes sama hea kui peavalu giljotiiniga kõrvaldada. Uuel autol tähendab see garantii nullimist ning filtrita autol pole lootustki ülevaatuselt läbi saada.

Halb uudis on see, et keskkonnanõuete pideva karmistumise tõttu hakatakse üha enam ka bensiinimootoriga autosid kübemefiltritega varustama.

Kolm korda võite pakkuda, kes nendega kaasnevad samasugused probleemid.