Külli-Riin Tigasson Foto: Rauno Volmar

"Kui riigi poolt ülal peetav erakond, ja suuresti riigi rahadega ta ju püsib, leiab võimaluse pidada maakondades omaette arendusjuhte, samal ajal kui riik ei suuda olulistele töötajatele palka maksta, siis on parteil raha liiga palju," ütles Tigasson. Ta hindas Reformierakonna organisatsioonilist kultuuri pettusaltiks.

Mikk Salu vaidles, meenutades, et Reformierakonnas on 13 000 liiget ja sealt liigub läbi igasugu rahvast. Mitte kõik ei kanna halba organisatsioonikultuuri. See, mis sisevalimistel juhtus, ei olnud otseselt pettus, väitis Postimehe Salu.

Tigasson Päevalehest väitis, et e-meilide vormistamine vanainimeste nimel, kes sellest ei teadnud, ja oravavõrgus hääletamine kellegi poolt ilma vanainimeselt küsimata on nimelt petmine. Salu nägi sellises tegevuses siiski midagi väiksemat kui päris petmine, pigem parteistaabi liigset õhinat, et elektrooniline hääletamine ikka aktiivselt kulgeks.

Küsimus sellest, kas mäda on kogu Reformierakonna organisatsioonikultuur ja normid-väärtused, või paljastasid ajakirjanikud Leitmaa ja Järv lihtsalt juhusliku anomaalia, kestis pikalt, kuni saatejuht vaidlejad katkestas.