Peetsi pere hakkas reisi planeerima juba poole aasta eest. „Nimetan end profi-hobisportlaseks ehk tegelen hobi korras väga tõsiselt rattaspordiga, lisaks täistööajale sõidan rattaga veel teise täistööaja,“ ütleb ta.

Hispaania mägised teed ja mõnus kevadine kliima on rattasportlasele treenimiseks ideaalne koht. Alicante ja Valencia vahele jäävas Calpe piirkonnas teevad trenni ka maailmatasemel profisportlased.

Kuna Peetsil on võimalik tööd teha ka Eestist eemal, otsustaski pere ühendada puhkuse soojal ilmas ja treeeningud – lausa kuueks nädalaks.

Mõeldud-tehtud! Äralend oli 2. märtsil. Kaasa võeti 120 kilo pagasit – varustus kahele ratturile ning eluks-oluks vajalik.

2. märtsil oli juba näha Itaalia koroonapuhangu algust. Päev varem oli Itaalia registreerinud 1700 kinnitatud haigusjuhtu. Hispaanias oli samal ajal 114 haigusjuhtu, neist enamik jäi põhja poole, Katalooniasse. Eestis oli leitud esimene haigestunu ning kohapealset levikut ei kardetud.

„Ei minul ega mu elukaaslasel tekkinud küsimust, et äkki ei peaks minema. Räägiti Hiina ja Itaalia vältimisest.“ Esimest korda elus otsustas Andres siiski registreerida oma reisi välisministeeriumi kodulehel.

Avalehele
128 Kommentaari
Loe veel: