Ühel septembripäeval helises Põhja-Eesti ­Regionaalhaigla kardioloogiaosakonnas ravil olnud Jaak Joala mobiiltelefon. Jaagu voodiserval istus parajasti pojatütar Carmen (16) ning Jaak ei võtnud kõnet vastu. Aga ta tundis telefoninumbri ära. Kõne tuli Doris ja Carmen Joala väitel ühest Eesti internetiportaalist*.

Jaagul hakkas hirm. Ta kartis, et peagi hüppab fotograaf palatisse ja hakkab pildistama. Aga just seda – avalikkust ja isiklikke küsimusi – pelgas eraklik laulja üle kõige.

Jaak Joala oli harjunud elama üksinda. Oma viimased aastad veetis ta päevad läbi arvutis. Hoidis end maailma asjadega kursis, luges talle saadetud kirju, kuid ei vastanud neile. Ka haiglas oli arvuti kaasas, ta loobus selle kasutamisest vaid söömise ja magamise ajal.

* Pärast artikli ilmumist asjaolude täiendava uurimise tulemusena selgub, et Ekspressil ei ole võimalik väita, millisest portaalist helistati. „Elu24 toimetus ei tea Jaak Joala isikliku mobiiltelefoni numbrit, rääkimata tõigast, et ta oli septembris haiglas ravil,“ ütles Ekspressile Elu24 peatoimetaja Anu Saagim. Tõendite puudumise tõttu lükkab EE toimetus ümber mistahes väited telefonikõne päritolu kohta.
Artikkel on muudetud 17.10.2014

« Avalehele 30 Kommentaari