Tartu abilinnapea Monica Rand on 27. septembrist elanud teadmises, et töökoht tahetakse temalt ära võtta. Päev varem valiti Keskerakonna Tartu piirkonna juhiks ootamatult Jaan Toots. Toots ei teinud saladust, et uuel postil soovib ta alustuseks vahetada välja kaks abilinnapead Madis Lepajõe ja Monica Ranna.

Lepajõe sattus seepeale haiglasse ja on oktoobrist saadik haiguslehel. Monica Rand, hämmastunud ja pettunud, seisab aga vankumatult enda eest ja taanduda ei kavatse.

Kolimine keeras elu sassi

Monica Ranna jaoks on olukord keeruline eelkõige eraelu tõttu. Kui Keskerakonna Tartu piirkonna juht Aadu Must teda 2017. aastal Tartu abilinnapeaks kutsus, oli see Rannale ootamatu. Ta polnud viimased neli aastat erakonna ladvikuga aktiivselt suhelnud. Pärast Tallinna munitsipaalpolitsei juhi kohalt lahkumist töötas Rand aastaid keskkonnainspektsiooni Harjumaa büroo juhatajana.

„Pidin kogu oma elamise ümber korraldama. Poeg jäi esialgu Tallinna,“ räägib Rand. Ent sama aasta lõpus suri tema poja isa, Rand jäi lapsega üksi. 


Avalehele
236 Kommentaari
Loe veel: