Väike-Maarja gümnaasiumi abituriendil Keneli Pohlakul (18) on selgelt silme ees oma õe gümnaasiumilõpetamine. Ta ise oli siis 8aastane ja vaatas õde imetlusega: kui ilus ta oma kleidis ja soengus sel tähtsal päeval oli!

Tänavu pidanuks olema Keneli kord kolm aastat oodatud aktusel särada ja vastu võtta väljateenitud kuldmedal. Koroonapandeemia tõttu on aga kõik pea peale keeratud. Kuna aprillis paistis, et aktused jäävad sootuks ära, on Pohlak nüüd õnnelik sellegi üle, kui saab lõputunnistuse ja medali pelgalt vanemate, klassijuhataja ja kooli juhtkonna juuresolekul.

Värskemate plaanide kohaselt on siiski lootust lõpetada kool ühiselt kogu klassiga. Kuigi aktusele oodatakse publikuks vaid vanemaid ning seltsimaja asemel toimub see koolimaja ees õues. Et klassis on vaid 14 õpilast, ei kasva seltskond liiga suureks. Esialgu närvi mustaks ajanud juuksuri- ja meikariaegade muutmine on nüüd juba teisejärguline mure. Hea, kui üldse pidukleiti ja -kingi kanda saab, mõtlevad mõned Pohlaku klassiõed.

Avalehele
8 Kommentaari
Loe veel: