Relvile: Iga-aastane 9. mai jõudemonstratsioon Moskvas. Umbes 75 protsenti praegu Vene armees kasutatavatest relvadest asendatakse enne 2020. aastat kaasaegsematega. Võidupüha eel sõjaveteranidega kohtunud Venemaa peaminister Dmitri Medvedev võrdles taasrelvastumiskampaaniat sellega, mis neil oli teise maailmasõja ajal ja pärast seda. Foto: Ria Novosti / Scanpix

Selle aasta maailma kaitsekulutuste andmed tekitasid asjatundjates väikese sensatsiooni – esimest korda alates 1998. aastast on globaalsed väljaminekud sõjapidamiseks võrreldes eelnenud eelarveaastaga kahanenud. Langus vaid pool protsenti, aga ikkagi.

Pannes tabelisse iga üksiku riigi annetused sõjajumal Marsile, näeme veelgi hämmastavamat pilti: kahanemine saavutatakse vaid Põhja-Ameerika, Lääne-Euroopa, Austraalia ning Jaapani arvelt, sellal kui ülejäänud maailm on tormanud võidurelvastumisse.

Hiina RV kulutas 7,8 protsenti, Venemaa 16 protsenti ja Ukraina 24 protsenti enam. Rekordid kuuluvad Venezuelale, Paraguayle ja Omaanile, kelle sõjaliste kulutuste kasv on vastavalt 42, 43 ja 51 protsenti.

...edasi lugemiseks logi sisse oma digilehe kontoga.

Avalehele
9 Kommentaari