AFP

Advokaat Jelena Lebedeva-Romanova on kadunud möödunud kolmapäevast saati. Kolmapäeva õhtul kella 23 ajal olla ta oma office`ist lahkunud ning tunnistajate sõnul pidi minema koju. Järgmisel hommikul pidi advokaat minema komandeeringule, mis puhuks oli tal kodus reisikott valmis pakitud. Parku pärast töölt lahkumist pole teda keegi näinud. Laupäeva hommikul tegi Lebedeva-Romanova ema miilitsale tütre kadumise kohta avalduse. On alustatud tema otsinguid.
Maltal registreeritud kuid vene omanikele kuuluv kuivlastilaev Arctic Sea, mille meeskonna liikmeteks olid vene kodanikud pidi sõitma Soomest Alžeeriasse. Lastiks ütles omanik olevat puidutooted. Mingil hetkel laev kadus maailma ühe tihedama liiklusega veeteel - Läänemerel. Leiti see alles 16. augustil Aafrika läänerannikul asuva Cabo Verde lähistelt. Venemaa presidendi ülesandel saatis vene riik oma meremehi päästma väga massiivsed armeejõud, kes oma ülesandega tublisti hakkama said. Selgus, et kaaperdajaiks olid Eesti, Läti ja Vene kodanikest nn piraadid.
Siiski on Venemaa võimude poolt esitatud uurimisversioonidele meedias, ennekõike Vene meedias peetud võimalikuks, et Arctic Sea vedas mingisugust militaarotstarbelist kaupa. Sellega on seletatav Vene jõustruktuuride ebaproportsionaalselt ulatuslik sekkumine meeskonna päästmisse.
Segadust selle kaaperdamisloo ümber on jätkuvalt palju. Ühe võtmetegelase advokaadi kadumine lisab loomulikult segadust juurde.