„Mul oli selline tunne, nagu tõusulaine läheneks selja tagant, aga ees on vaid sillad, mis üksteise järel ära põlevad,“ meenutab 34aastane IT-insener Karl oma elu pööraseimat seiklust.

Veebruari lõpus lendas ta koos kolme sõbraga üle ookeani Kuubale. Plaan nägi ette veeta paar nädalat selles eksootilises kommunistlikus oaasis ja seejärel nädal veel Colombia kuurortlinnas Cartagenas. Kojulend ootas 22. märtsil Panamalt.

12. märtsil, kui reisiseltskond Colombiasse jõudis, kehtestati Eestis eriolukord. „Alguses ei tundunud asi hull. Soovitati koju tulla. Reaalsus jõudis kohale kolm päeva hiljem, kui lennufirmad hakkasid Euroopasse viivaid lende tühistama,“ räägib Karl.

„Meil oli plaan veel enne reisi lõppu paariks päevaks Kuubale naasta, kuid otsustasime, et sinna me ei lähe. Seal olid niikuinii ka letid tühjad – ainult rumm ja mõned konservid. Colombia tundus läänelikum.“


Eestlased üritasid lennufirma Lufthansa klienditeenindusse helistada, et lend ümber broneerida. Aga liinid olid lootusetult umbes.


Avalehele
12 Kommentaari
Loe veel: