EKSPRESSI ARHIIVIST | Juhtumit uuriv prokurör Diana Helila ütleb, et see võiks olla hoiatussignaal kõikidele värskelt lahutanutele: „Kokkulepetest tuleb kinni pidada ja olla ettevaatlikum.“

Ligi aasta tagasi tapeti peretüli käigus Kosmikute ansambli basskitarrist Kõmmari kodanikunimega Raivo Rätte. 12. juuli Eesti Päevaleht kirjutab, et tapmisega seoses algatatud kriminaalasi on jätkuvalt aktiivses kohtueelses menetluses. Kirjutasime eelmise aasta 19. juuli keskööl toimunust viimati septembris. Avaldame uuesti toona ilmunud loo (algne ilmumisaeg 19.09.2018).

Kergelt hämardunud ja lämbel 18. juuli õhtul kell 23.45 astus Raivo Rätte (48) ehk Kõmmari Tallinna sadama A-terminalist välja. Viking Line’i laev Helsingist oli saabunud veerand tundi varem.

Raivo võttis takso ja palus sõita oma koju Rahumäel, Kivi tänaval. Selles majas elas Raivo koos abikaasa Palmi (40), naise teismelise poja ja ühiste lastega (10 ja 8 aastat) viimased kuus aastat.

Aga päris koduks Raivo seda kohta enam nimetada ei saanud, sest juuni keskpaigas sai läbi tema 11 aastat kestnud abielu Palmiga. Kuna lahutus tuli ootamatult, polnud paar jõudnud ühisvara jagada. Elati ühise katuse all ja lepiti kokku, et uusi elukaaslasi kumbki sellesse majja ei too.

Kui Raivo veerand tundi hiljem, umbes kesköö paiku taksost väljus, nägi ta maja ees seisvat tumedat Audi A6. Ta teadis meest, kellele see kuulus – autoomanik oli Palmi uus, 27aastane Tartumaalt pärit elektrikust elukaaslane Karel.

Avalehele
Loe veel: