12. juunil 2019 mõistis Harju maakohus Urmas Einroosi süüdi piinaval viisil tapmises, vägistamises, kehalises väärkohtlemises, vabaduse võtmises, avalikus varguses ja avaliku korra raskes rikkumises. Liitkaristusena saadeti Einroos 20 aastaks vangi. Kirjutasime Einroosi tegudest ülemöödunud talvel. Avaldame uuesti toona ilmunud loo.

„Aga muidu väga elamusterohke nädalavahetus oli,“ andis Urmas Einroos mullu 8. augustil tuttavatele Facebookis teada, kuidas ta koos lastega veetis Mulgimaal toreda päeva.

Viis päeva hiljem, 13. augustil leiti Harjumaal Paunküla veehoidla lähedalt tema naistuttava Kadri-Ann Grossi surnukeha. Ohvrit oli enne tapmist pekstud. Uurijate jaoks oli see Põhja prefektuuri tööpiirkonnas eelmise aasta kõige koledamaid kuritöösid.

Samal õhtul pidas politsei roimas kahtlustatavana kinni Einroosi. Kaks päeva hiljem võttis Harju maakohus ta vahi alla, kus ta viibib siiani. Esialgne kahtlustus tapmises on muutunud veel karmimaks. Meest süüdistatakse vägistamises ja mõrvas omakasu motiivil.

Ringkonnaprokurör Natalia ­Miilvee sõnul tegi ohver Einroosi nimele testamendi. 

Ekspress uuris avalikke andmebaase, sotsiaalmeedia kontosid ja rääkis inimestega. Koorus välja lugu 53aastase Grossi ja temast kümme aastat noorema Einroosi keerulistest suhetest.

Avalehele
Loe veel: