Surma põhjustav haigus avastati EfTEN Capitali 40aastasel tegevjuhil rutiinse tervisekontrolli käigus, kuhu mees, pealtnäha terve nagu purikas, pöördus ilma vähimagi kaebuse ega vaevuseta.

Aasta 2018. Kevadpäev ühes Kuressaare spaas. Olen parasjagu roninud saunalava kõrgeimale astmele, kui märkan, et kõrval higistab tuttav mees – kinnisvaraettevõtja Viljar Arakas. Üle kõhu jookseb tal üüratu, umbes 30 sentimeetri pikkune L-tähe kujuline operatsiooniarm.

Pärin, mis juhtus.

Arakas jutustab sealsamas saunalaval jalustrabava loo, kuidas teda tabas nagu välk selgest taevast uskumatu haigus. Esialgu suur ehmatus, siis elu raskeim aasta – teadmatuses ja emotsioonide virvarris tuli võidelda elu eest. Ja samal ajal tuli viia EfTENi fondi börsile.

Võitlusest, kus osalesid tipparstid nii Eestist kui ka mujalt, teadis väike ring inimesi. Arakas ei pühendanud sellesse isegi oma lapsi ega ema. Mees töötas mõttes läbi ka kõige mustemad stsenaariumid.

Pakun, et ta võiks selle loo avalikustada, suure tõenäosusega päästaks see kellegi elu. Arakas mõtleb ja kõhkleb pikalt. Kuni on valmis alles nüüd, rohkem kui aasta hiljem raskest ajast rääkima.

Avalehele