Aerofotolt paistab Altnurga sigala väljavenitatud H-tähe kujuline, Tallinna-Tartu maanteele paarsada meetrit eemal paistavad hoone erkkollased seinad. Selles H-tähes elas umbes 1200 tõu­emist ja rohkem kui 5200 võõrutuspõrsast, kokku 6426 siga. Nüüd on nad Tormas maamullas. Selle kõrval on veel üks laut karantiinis, seni laudast võetud proovid on osutunud puhtaks. Seal on 2000 hukkamisest pääsenud siga. Nad on elus.

Kolmas tsoon

29. juulil saabub teade, et Euroopa Komisjon on kinnitanud tauditsoonide uued piirid. Punane ala – kolmas tsoon, mis lõunas saab kokku Põhja-Lätiga – on ühtlase rõngana ümbritsemas Võrtsjärve. Veel suurem punane rõngas on Läti kaguosas ja Leedu kirdepiirkondades.

Puurmanis Jõgevamaal, kus seni pole metsast ühtki katkusiga leitud ning ka farmides on loomad terved püsinud, on kõik kontrolli all. Kuid tsoon on Euroopa Komisjoni otsusel ikkagi rangeim, kolmas. See tundub ebaloogiline, eriti arvestades asjaolu, et uus punane tsoon lõikab katki Viljandimaa Viiratsi valla. Seal asuv Baltimaade suurim seakasvatus Ekseko jääb punasest tsoonist välja, sest farmis on bioohutusnõudeid rakendatud kõrgeimal võimalikul tasemel.


Avalehele
105 Kommentaari
Loe veel: