Särtsu ka! Energeetika pole viimasel ajal Juhan Partsile palju rõõmu toonud. Hiljuti ärritasid teda Eesti Energia tuleva aasta hinnapaketid (“liiga kallid!”), sel nädalal jäi ta Reformierakonnale alla taastuvenergia tasude muutmisel. Nüüd ujuvad välja Alstomi lepingu sõlmimise üksikasjad. Parts ei vastanud “Pealtnägija” usutluse palvetele ning ei kommenteerinud Eesti Ekspressi artiklit, kuigi ministeeriumi pressiesindaja oli looga kursis. Fotol sosistab Parts Alstomi lepingu sõlmimise ajal kõrva Prantsusmaa väliskaubanduse riigisekretärile Pierre Lellouche’ile. Erik Prozes / Äripäev

Viimase nädala on majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts põigelnud eemale ETV uuriva saate "Pealtnägija" usutluse soovidest.

Lõpuks teisipäeval sõitis ta ära põlevkivialasele konverentsile, mis toimub teisel pool Atlandi ookeani USAs Colorados.

Seal ootas teda ees ministeeirumi avalike suhete nõunik, kellele Eesti Ekspress oli saatnud oma loo mustandi.

Parts ei andnud ikka kommentaare.

Teema oli talle ebamugav: Eesti majanduse kõigi aegade kallima investeeringu sünni tagamaa.
See investeering on uue elektrijaama rajamine Narva külje alla. Esimene, praegu ehitatav etapp maksab ligi 650 miljonit eurot.

Selgub, et uue jaama ehitamise otsus sündis tülide ja poliitilise käsuliini kaudu. Muuhulgas esitas Juhan Parts mullu kevadel valitsusele memorandumi, mis sisaldas vananenud andmeid, jättes mulje, et uue elektrijaama ehitamisega on väga kiire.

Samal ajal kaebas Eesti Energia juhatus peaminister Andrus Ansipile, et uus jaam ei ole majanduslikult põhjendatud.

Mis sai edasi?

Täismahus artiklit loe Eesti Ekspressi tasulisest versioonist

Avalehele
219 Kommentaari