Juba kaks aastat on ilmunud Tallinna linnapilti rohkesti kirju „DJ Tiine Rott“. Nädal detektiivitööd, ja Ekspress leidis üles nende tegijad. Poisid paluvad vabandust.

Balti jaama jalakäijate tunnel. Valged kahhelplaadid. Mustas jopes noormees laseb paar surtsu pirakast spreipurgist õhku. „Küta-küta!“ ütleb hääl teda filmiva kaamera tagant. Kergel jooksusammul läheb nooruk seina juurde. Kiirustades kirjutab ta jämeda musta joonega põrandast laeni ulatuvad tähed, mis laiuvad kümmekonnal meetril piki tunneli seina: DJ TIINE ROTT.

Videos on näha ainult vandaalitsejat. Tal on neoonkollased ehituspüksid, must jope. Peas kollase, rohelise, sinise ja punase triibuga müts. Nooruki nägu on silmini musta maskiga kaetud. Tal on ootamatult publikut – poole video pealt hõiskab keegi neiu innustunult kaasa. Järgmine noormehe hääl küsib üllatunult: „See on Tiine Rott või?“

Ja siis jooksevad video tegijad ära.

DJ TIINE ROTT

See kiri on viimase kahe aastaga levinud üle Tallinna nagu kulutuli. Rikutud on hulganisti majaseinu, bussipeatusi, kioskeid, laste mänguväljakuid, ühistransporti, raudteetunneleid, tänavaposte, elektrikappe, rulaparke, prügikaste, teadetetahvleid, liiklusmärke, isegi baaride tualette ja kiirtoidukohtade trepikodasid. Ühtmoodi märgistatud on nii vanalinna puitlaudisega maju kui ka mahajäetud tellisseinu. Vanalinnas, kesklinnas, Nõmmel, Viimsis, Kalamajas, Koplis. Kritseldisi leidub ka Tartus, Rakveres ja isegi Jägala joa hüdroelektrijaamal.

Tallinlased on maruvihased: kes, kurat, see Tiine Rott on? Mis õigusega ta meie vara sodib?!

„Terve internet tahab nende kuradi lurjuste nimesid teada!“ ägestub vestluses Ekspressiga üks neist, kelle maja „ehib“ suur rott.


Avalehele
Loe veel: