Värske koduomanik: Ardo Hansson ostis maja, mis maksab umbes sada tema kuupalka. Tiit Blaat/Eesti Ekspress

7.juunil astus endine Maailmapanga ökonomist Ardo Hansson ametisse Eesti Panga presidendina. Samal päeval vormistas ta koos abikaasa Triinu Tombakuga notari juures tehingu, millega soetas 850 000 euro eest uhke elamise Nõmmel Nurme tänaval. Kuuetoalise ja ligi 600 ruutmeetrise maja müüjaks oli autoärimees Leho Siimsen.
See oli haruldane tehing Tallinna ja lähiümbruse uimasel eksklusiivsete villade turul. Enam kui 700 000 eurot (ehk vanas rahas üle kümne miljoni krooni) maksvaid maju on pidevalt müügis 100-150 ja pakkumiste arv pigem kasvab, ostja leiab neist aastas aga vähem kui kümme.
50 korteri raha
Siiski läks hiljuti veelgi kallim häärber kaubaks Pirital. Eesti ärihuvidega Venemaa ettevõtja ladus kõigest neljatoalise maja eest lauale 2,5 miljoni eurot. Võrdluseks: sama raha eest saaks praegu Lasnamäel 50 kahetoalist korterit!.
Esimest korda käis ärimees maja vaatamas üksi, teist korda koos naisega. Kuu ajaga sai tehing allkirjad. Ostja küll kauples veidi hinda, aga mitte rahapuudusest, vaid loomulikust hasardist.
Kuna omanikku ei vahetanud mitte maja, vaid äriühing, kellel maja kuulub, siis ei kajastu tehing maa-ameti tehingute registris. Teada on, et müüki vahendas eksklusiivse kinnisvaraga tegelev Baltic Sotheby's International Realty, mis teenis tehingu vahendustasuna umbes 80 000 eurot.
Baltic Sotheby's maakler, endine tippkorvpallur Mark Shein müüb mitut üle miljoni eurost maja Pirital, Kakumäel ja Viimsis, pidades seda tööd õnnemänguks. “Mul on palgapäev sisuliselt paar korda aastas,” ütleb ta.
Shein räägib, et mõni kunde on väsinud suurest elamisest ja tahab väiksemat. Teisel on “isu” muutunud. Kolmas on äridega ummikus ja vajab kiiresti vaba raha. Neljadal on probleemid isiklikus elus. Mõni jõukur ehitab endale kogu aeg uusi maju – kui üks saab valmis, hakkab teist ehitama.
Rikkad kurdavad, et häid krunte Tallinnas napib. Näiteks Kakumäel neid küll veel on, aga kuidas sa sõidad sametpintsakus oma sportautoga rajooni, kus on 300 000 eurosed “odavad” majad. See ei sobi.

Milliseid villasid Tallinnas ja lähiümbruses müüakse ning kes nende vastu huvi tunnevad?

Loe edasi Ekspressi tasulisest versioonist!

« Avalehele 78 Kommentaari