Scanpix

Kui retsidivist poleks vanglaülema poolt nõutud avaldust kirjutanud, poleks ta ise vabadusse pääsenud ja tema naisvangiga soetatud pisipoeg oleks saadetud isa nägemata lastekodusse.
Viies kord autovarguste eest vangis istuv Igor Gnezdilov (38) kirjutas avalduse, et "Hodorkovski kõndis koridoris kätega vehkides, mitte käed seljal, nagu määrustik ette näeb". Sellise distipliinirikkumise pärast tehti Hodorkovskile distsiplinaarnoomitus. Vanglast ennetähtaegne vabanemine ei tule seetõttu kõne alla.
Autovaras Gnezdilov ütleb intervjuus nädalalehele Kommersant-Vlast, et vaidles rikkuriga tihti ajaloo ja poliitika teemadel. "Hodorkovski näiteks arvab et slaavlased ja Balti rahvad pärinevad ühest tüvest. Sugulasrahvad peaksid omavahel sõbralikult elama. Mulle aga tundub et baltlased kiuslevad pidevalt ja ilma nendeta on meil parem olla."
Kui vaidlused kahe mehe vahel valjuks paisusid, võeti Hodorkovski koiku all tühjalt narilt sinna rivistatud Encyclopedia Britannica köited ja otsiti vastus.
Hasartmänge oligarh ei mänginud, ja ka lauamänge mitte. "Kartis vilunud kaasvangide või administratsiooni provokatsioone, ja õigesti tegi," räägib autovaras. Hodorkovski keeldus ka retsidivistiga "sina" peale minemast.
Täiendavalt loe oligarhi kambrikaaslase avameelitsemist neljapäevasest Ekspressist.