Teet Konksi

Ööl vastu 26. augustit naasid Kuusk ja ETV operaator Teet Konksi taksoga Pekingi kesklinnast hotelli. Äsja oli teletegijail olnud olümpiamängude lõpu puhul ühine õhtusöök. „Mingil hetkel tegi taksojuhi pea nõksatuse, ilmselt jäi tukkuma," kirjeldab Kuusk juhtunut. Masin sõitis parajasti mööda üht Pekingit läbivat laial kiirteed, kiirus võis olla 70km/h kandis. Tagaistmel istunud Kuusk, kes nägi taksojuhi saatuslikku peanõksatust, karjatas, ent oli juba hilja. Hyundai Elantra kihutas vasaku nurgaga vastu kahte sõidusuunda eraldavat metalltara ning sealt saadud löögist viskas takso üle katuse rullima. Kuni lõpuks katusele pidama jäi. Hämmastav küll, kuid ETV meestel õnnestus pärast ränka õnnetust enam vähem tervelt pääseda. „See oli ikka väga õnnelik õnnetus," tõdeb Kuusk. Taksol tagaistmel turvavöösid polnud. Hyundai katus oli pärast avariid vastu autoistmete seljatugesid lömastunud. Mingil ime kombel mehed avarii ajal autost välja ei kukkunud ega lömastatud neid ka katuses. „Teedul on peas muhk, minul õmmeldi veidi paremat kätt," räägib Kuusk.

Tunda oli bensiini haisu, seega tuli autost kiirelt välja saada. Konksi lõi jalaga aknaklaasi puruks ning nad ronisid kiirelt katuse peal seisvast lömmis masinast välja „nagu tanki pilust".

Kohe, pärast õnnetust, oli ümber avariikoha palju rahvast sagimas. Kiirabi saabus imekiiresti. Ka päästjad ja muud ametnikud. Näha oli ka erariietes tegelasi, kes õnnetusse sattunud ETV mehed haiglasse saatsid. Viisakalt, ei mingeid küsimusi. Mis sai taksojuhist, seda Kuusk öelda ei osanud. Ju tõsteti ta abistajate poolt kohe kuhugi teeserva. Eesti telemeestele üritati selgeks teha, et nad võiksid kahjunõude sisse anda, kuid nad keeldusid. „Mulle tundus see sel hetkel ebaeetiline. Ainus, mis me oleksime saavutanud, olnuks see, et taksojuhi elu oleksime lõplikult ära rikkunud."