Täidetud kana Foto: Piret Tamm

Tegelikult on Ameerika köök palju mitmekesisem ja osariigiti vägagi erinev. „Ameerika köök põhineb pidupäevasöökidel, millest tähtsaimad on tänupühal (Thanksgiving) pakutavad,” teab juba kümme aastat Ameerika suursaadiku peakokana töötanud ning oma toitlustusfirmat omav Tarmo Randes. „Tänupühatoitudega on väga hea tutvustada tõelisi Ameerika maitseid,” arvab ta. Eelmisel kolmapäeval kogunes 15 huvilist Toiduakadeemiasse, et saada Tarvo juhendamisel aimu Ameerika kulinaariast.

Toiduakadeemia – kodukokkade paradiis

Toiduakadeemia Nõmmel (Raudtee 64) tegutseb juba kuuendat aastat. See on parim koht, kus ühendada meeldiv kasulikuga. Viies miniköögis juhivad ühiskokkamisi asjatundjad – Toiduakadeemia peakokk Tarvo Kullama on spetsialiseerunud grilli- ja barbecue-koolitusele ning Tai köögi saladuste paljastamisele. Külaliskokkadena juhendavad kursusi tipprestoranide peakokad.

Kursused pole mõeldud ainult toiduhuvilistele. Söögitegemise kõrvale võib arutada äriasju või pidada koosolekut. „Aitame korraldada koosolekuid, tooteesitlusi ja ärikohtumisi koos meeldejääva söögitegemisega. Meie ümarlaua taha mahub istuma kuni 22 inimest, köögis saab korraga kokata 18 inimest,” tutvustab Toiduakadeemia tegemisi tegevjuht Anneli Mihhonina. „Mitmesuguseid üritusi, olgu nendeks kokakursused või meeskonnakoolitused, jagub vaat et igasse päeva. Suvel on neid küll vähem, aga jõulude eel mõnel päeval isegi kolm järjest,” toob ta tegevuse mastaapsusest näite.

« Avalehele 0 Kommentaari