.

Tavarese sõnul ei vaja Portugal selliseid poliitikuid nagu Beppe Grillo (Itaalia komöödianäitleja, kes hakkas poliitikuks), sest riigil juba on üks kloun – president Silva.

Prokuratuur alustas kohe uurimist ning Tavarest ähvardab presidendi au ja väärikuse solvamise eest kaks kuud kuni kolm aastat vangistust. Kuid portugallased küsivad üha enam, millise au ja väärikuse solvamisest on jutt – president on selle rahva silmis kaotanud. Valitsuse kärpemeetmete tingimusteta toetamise eest on Silva praegu kõige ebapopulaarsem president Portugali ajaloos, samas kui Tavares on oma telesaadete ja raamatute tõttu ülipopulaarne.

Kirsi tordile pani Portugali Klounide Assotsiatsioon, kes mõistis Tavarese võrdluse teravalt hukka, sest ta olevat sellega solvanud klouni väärikat elukutset. “Härra Cavaco Silva ei tea huumorist mitte midagi. Tal puudub kvalifikatsioon klouni erialal töötamiseks. Ta on mossitav, väiklane, morn ja igav, kõlbmatu avalikeks esinemisteks. [.–] Loodame, et see räige rünnak klounide mainele lõpetatakse, härra Tavares võtab oma sõnad tagasi ja vabandab klounide ees,” teatasid klounid.