Peaminister sai märtsis paanilise üleskutse: pange Võru kiiresti lukku! Aprillis kardeti, et kui Ida-Virumaal kasvab nakatumine, võivad venelased üle piiri „appi“ tulla. Kõne all oli ka Hiiumaa piirangute karmistamine ja isegi kogu riigi lukustamine.

Eriolukorra juht Jüri Ratas sai esmaspäeva, 23. märtsi õhtul erakordselt äreva telefonikõne Tartu kiirabi juhatajalt Ago Kõrgveelt, kes teatas, et Võru linna ähvardab koroonaviiruse leviku tõttu tervishoiukatastroof. Ta palus kehtestada Kagu-Eesti suurimas linnas karantiini koos liikumis- ja kogunemispiirangute ning selle täitmise kontrolliga, sest tegemist on „kiiresti areneva üliohtliku olukorraga“. Karantiini asjus võttis Kõrgvee ühendust ka Võru linnapea Anti Allasega.

Kõrgvee nägi Võrus toimuvat süsimustades toonides. „Tänase päevaga on väikeses Võrus lisandunud 6 Covid-19-positiivset inimest, kokku on Võru piirkonnas viiruspositiivseid 38,“ hoiatas kiirabijuht, kelle kohta tema kolleegid ütlevad, et oma tundeid mees vaka all ei hoia.

Kõrgvee viitas, et Maarjamõisa haigla intensiivravi osakonnas viibis juba kaks patsienti ja suure tõenäosusega nakatusid nad just Võrus. Seetõttu kujunes Tartu Ülikooli Kliinikumi kriisimeeskonnas „selge veendumus, et Võru linnas ning maakonnas on kujunenud üliohtlik nakkuskolle, millest diagnoositud patsiendid moodustavad vaid jäämäe nähtava osa“.


Avalehele
57 Kommentaari
Loe veel: