Keskerakond proovib avalikkust veenda, et Jana-Helen Juhaste annetas neile 50 000 eurot isiklikku raha. Ekspress tuvastas salapärase raha allikana hoopis vastuolulise Tallinna ettevõtja, kellel on ärihuvid ühes Tallinna kurikuulsamas kinnisvaraprojektis ning kes ootab linnalt suurt vastutulekut.

Keskerakonna juhtkonnal on kibedad müügipäevad.

Nad püüavad avalikkusele maha müüa versiooni, et 22. jaanuaril erakonnale 50 000 eurot annetanud tundmatu Tartu väikeettevõtja Jana-Helen Juhaste annetas Keskerakonnale oma isiklikku raha, ehkki tema sissetulekud nii suure summa annetamist ei võimalda.

Selle raha, 50 000 eurot, olevat ta ootamatult saanud oma eksmehelt ja esimese lapse isalt aastate eest, mil too ei ole lapse kasvatamises osalenud.

Erakonna juhtkonna avalik sõnum on ühtne: meie inimesed on rääkinud Juhastega, kontrollinud annetuse tausta, suhelnud Juhastega. Kõik olevat parimas korras. 

Kõik nad kordavad avalikult nagu ühest suust: raha päritolu ja annetuse põhjuseid me siiski öelda ei saa, see olevat niivõrd isiklik lugu. Seda saavat kommenteerida ainult Juhaste ise. Ainult et Jana-Helen Juhaste ei kommenteeri midagi.

Ekspress kaevas sügavamale ja tuvastas salapärase raha allika. Selgus, et selleks on ettevõtja, kellel on vägagi aktuaalsed ärihuvid Tallinnas. Vähe sellest, ta on ka viimasel ajal aktiivselt otsinud linnavalitsuse kontakti, et äriasju libedamalt liikuma saada.


Avalehele
614 Kommentaari
Loe veel: