Ida-Tallinna Keskhaigla juhi Ralf Allikveega võiks rääkida sellest, kas pikale veninud arstide streik muutis midagi Eesti meditsiinisüsteemis, või sellest, miks naisliit pärjas ta aasta isa tiitliga, või kuidas tal on õnnestunud Eesti Ekspressi riigipalgaliste edetabelis platseeruda 24. kohale, “edestades” isegi peaministrit. See kõik poleks aga mainimist väärt, kui Allikvee poleks Eesti enim taganõutud urolooge-kirurge, lihtsalt väga hea arst. Ta on teinud 20 aasta jooksul üle 700 eesnäärmevähi lõikuse.

Mitu operatsiooni nädalas teete?

Üks opp nädalas tulebki. Üritan opereerida niipalju, et Eestis turul püsida – teen kõik, et olla niisugune arst, keda usaldadatakse, ning et mu patsiendid saaksid ravi, mida Eesti suudab kindlustada.

Kuidas Eesti meeste tervis on – teie erialast lähtuvalt?

On olnud hullemaid aegu. Mehed on hakanud palju rohkem oma tervise peale mõtlema. Kui vaadata tänavapilti, siis see on palju parem kui viisteist aastat tagasi. Tänane 60aastane mees on sellise väljanägemisega nagu vanasti 45aastane.

Kui räägime hormonaalse taseme muutustest, siis tänase 60–70aastase mehe testosteroonitase on tihtipeale kõrgem kui tänase 30–40aastase oma.

Millest see tingitud on?

Ma ei ole teadlane, aga selge on see, et tänane 30–40aastane on elanud hoopis teistsugust elu kui poole vanem mees. Kui jätame spordi välja, siis vanema põlvkonna füüsiline aktiivsus on olnud kaks korda suurem kui poole nooremal põlvkonnal. Praeguste noorte stress on kaks-kolm korda suurem kui vanematel, tema ahvatlused on olnud kordades suuremad ja kergemini realiseeritavad kui vanemal põlvkonnal. See kõik kokku.

Loe edasi Eesti Ekspressi tasulisest versioonist

Avalehele
44 Kommentaari
Loe veel: