Ma nägin Guido Sammelselga viimati suvel Tallinna lennujaamas. Ta oli noortele vastu tulnud. Kuskilt polnud näha, et mees kavatseks paari kuu pärast surra. Tal oli ette löönud juba 57, aga ta nägi välja mõni aasta noorem. Me ei öelnud tere, sest Guido ei öelnud juba mitu aastat vanadele tuttavatele tere.

Guido Sammelselg oli Eesti Ekspressi ärilisa Sinu Kroon avanumbri peakangelane 1995. aasta sügisel. Loo pealkiri oli “Sammelseljad”.

Tegin seda lugu väga hoolikalt. Suhtlesin Guido ja tema onupoja Ahti Sammelseljaga, nende abikaasadega ja ka Sammelselgade hulka kuuluva Jaak Roosipuuga. Aastal 1995 oli perekonna seis selline: Guido oli Tallinna Panga boss, Jaak oli Talinvesti boss, see noppis magusaid erastamisvõite, sealhulgas ostis ka kommitootja Kalev. Ahti oli kinnisvara arendaja ja tiirles Talinvesti juures.

Sammelseljad pärinevad Lahemaa rannaküla piiritusevedajate õilsast soost. Kuid 90ndate alguses asendas piiritust suhkur ja seda toodi hoopis Soomest Eestisse. Raha investeeris Guido panka. 1998. aasta Vene kriisi ajal ühendati tema pank Eesti Ühispangaga. Kaotanud oma mänguasja, hakkas Guido tegelema Eesti Raudtee erastamise ja säästukaubanduse keti arendamisega. Need kolm asja läksid tal hästi.


Avalehele
10 Kommentaari
Loe veel: