Foto: Hendrik Osula

Praegu otsitakse Tallinna Linnamuuseumi (TLM) filiaalina avatavale muuseumile juhatajat kuupalgaga 900 eurot, tööle asumise ajaks on märgitud "kohe". „Vaja oleks üsna mitmekülgset inimest: ajaloolane või kultuuriloolane, kes oskaks muuseumi üles ehitada. Ta peaks oskama kirjutada, aga hiljem ka esineda ning TLMi raames vajaliku administratiivtöö ära tegema,“ seisab nädala algul Tallinna Ülikooli meililistides levitatud töökuulutuses.
TLMi arendusjuht Kalmar Ulm selgitas Ekspressile, et Rahvarinde muuseum peaks olema kaasaegne ja interaktiivne ning meenutama külastajale laulva revolutsiooni aegset emotsiooni.
Juhataja peab muuseumi avamisküpseks saama oktoobri alguses ehk vahetult enne kohalike omavalitsuste valimisi. AHHAA-keskus, mis sellel 270 ruutmeetrisel pinnal veel asub, peab ruumid vabastama mai lõpuks.
AHHAA-keskus küsis linnalt uue näituse jaoks 60 000-70 000 eurot toetust, kuid ei saanud seda. Samuti keeldus linnavõim aastast pikemat rendilepingut sõlmimast, mistõttu teaduskeskus ei saanud tegevuse jätkamiseks raha küsida fondidelt, mis nõuavad pikemaid garantiisid. AHHAA juhatuse liige Andres Juur on öelnud, et vana näitust ei saa igavesti näidata ja nii sulgebki Tallinna AHHAA uksed.
Uue muuseumi idee küpseb 2008. aastast, kui Keskerakonna hääletoru "Kesknädala" delegatsioon käis Lätis sealses Rahvarinde muuseumis, mis asub endises Rahvarinde keskuses. „Kesknädala“ toonaste reisimuljete järgi eksponeeritakse seal peamiselt nõukogude aja esemeid ja rahvarinde ajalugu.
Samal 2008. aastal kutsus Keskerakond inimesi üles annetama fotosid, plakateid, märke jms, mis kajastaks rahvarinde tegevust maakondades.