Sotsiaalse Sidususe Ministeerium on institutsioon, mille järele on meie tänane ühiskond janunenud. Sotsiaalse Sidususe esimene eeldus on avatus. Avatud Minister kahtlemata on, allakirjutanu sai temaga tuttavaks üleilmselt spreedivas võrgustikus Facebook.

Kuigi on küünikuid, kes Taavi Teplenkovi kehastatavat Simmut amööbiks peavad, on seriaalikangelase puhul tegemist lihtsa ja pühendunud noore mehega.

Kaunis keskpäev, härra minister! Minu nimi on Andres Keil ja mul paluti kirjutada teist portreelugu ajalehele Eesti Ekspress. Sellega seoses on mul (esialgu) paar küsimust. Te paistate väga energiline inimene, kuidas te oma energiat kogute ja akumuleerite?

(Kolm tundi hiljem) Härrrrrra minister?

Tere, hr Keil. See oli nii tore, kuidas te kirjutasite “Härrrrrra minister”. Mul hakkas kurgus kõditama kohe. Muidugi vastan ma teie küsimustele. Avatud suhtlemine ajakirjandusega on minu peamisi prioriteete. Seiskasin viivitamatult erakorralise käskkirjaga sotsiaalse sidususe ministeeriumi tavapärase töö ja rakendasin kogu mulle alluva haldusaparaadi Teie infopäringule vastamiseks. Loomulikult käisin laekunud vastused ka oma suure ja otse rahvalt saadud mandaadiga üle ja siit need tulevad.

Energiat annab mulle eelkõige teadmine, et kui mina ei tegeleks sotsiaalse sidususe teemadega, siis ei oleks meil üldse sotsiaalset sidusust. Eks ka rahva usaldus annab jõudu ja energiat, sest ilma rahva usalduseta poleks ma ju parteilt ministrikohta saanud.

Millist muusikat Te eelistate kuulata, kas mängite ka ise mingit pilli või ehk laulate?

Mu vanatädi elas meiega samas korteris ja talle meeldis väga kõvasti laulda, sest ta oli üsna kurt. Sellepärast eelistan kuulata vaikset muusikat. Ise laulan üsna hästi, aga omade seltsis – erakonna noorteühenduse iganädalastel saunaõhtutel – ja muidugi meie kongressil laulame me kõik kaasa, kogu erakond. Tunne sama mis laulupeol.

Millises trennis ja millistes huvialaringides Te käisite?

Olen olnud eelkoolieast alates väga mitmekülgsete huvidega ja ühiskondlikult väga aktiivne. Seetõttu liitusin algkoolis Ühenderakonna Juunioride Klubiga ning hiljem sain Ühenderakonna Kainikute Koja presidendi kt-ks. Spordile selle kõrvalt aega ei jätkunud.

Kas Te olete pigemini koera- või kassi-, teatri- või kinoinimene?

Eesti rahva jaoks olen ma ikka eelkõige lihtne inimene, keda saab alati usaldada ja kes armastab oma rahvast!

Kui palju lapsi plaanite saada ja millal?

Kahjuks ei ole mul praegu laste tegemiseks aega, aga ma olen otsustanud anda ühele lastekodule oma nime ja toetada neid iga kuu 100 krooniga.

Kas Teie süda on vaba?

Tagasihoidliku inimesena ei tahaks ma isiklikust elust siin rääkida. Pigem ikka sotsiaalsest sidususest. Siiski, eelmisel reedel käisin klubis ja seal juhtus mulle ette ikka selline naine, et mine või hulluks. See, kuidas ta mind vaatas, oli ikka eriti kuum, kirglik ja pöörane. Nagu unenäos! Siis ta läks kahjuks ära ja nüüd on mu süda paraku jälle vaba.

Kelle teoseid leiame Teie lugemislaualt?

Hiljuti lugesin “Mein Kampfi”. Mõned mõtted olid seal päris terased, ei teagi, miks seda raamatut nii maha tehakse.

Ja lõpetuseks ka üks filosoofilisem küsimus – kellele lüüakse hingekella?

Kindlasti ebatolerantsusele. Elagu sallivus! Maha kõik, kes nii ei arva!

Härra minister! Tänan põhjalike vastuste eest! Siiski jäi veel kaks küsimust hingele kripeldama. 1. Kui Te peaksite sattuma üksikule saarele ja kuldkalake lubaks kolm asja või elusolendit kaasa võtta, siis kes või mis need oleks?

Üksikule saarele võtan kindlasti kaasa oma uue 60-tollise televiisori. Saan silma peal hoida, kui minust juttu tehakse, ja välja lülitatuna on selle läikiv pind kenasti peegli eest. Teiseks loomulikult puldi, et kanaleid vahetada (pikad saated on jube tüütud!) ja kolmandaks Sotsiaalse Sidususe Ministeeriumi. Vabandust, kirjutasin esimeses vastuses sõna “brioriteet” valesti. Aitäh sekretärile, kes seda märkas ja mulle helistas.

Tänan veel kord, Härra Minister. Soovin Teile veel kord jõudu ja jaksu! Töö teeb vabaks!

Tänan ka Teid, hr Keil. Kui artikkel on ilmunud ja on toetava iseloomuga, siis olen lahkelt valmis ka Teid vajadusel abistama. Näiteks mõnele projektile või lavastusele võiks Sotsiaalse sidususe ministeerium päris palju raha eraldada.


“Riigimehed”

 Uus seriaal ETV ekraanil. Idee autoriteks politoloogide sõpruskond, keda koondab ühendus Õ-Fraktsioon.

 Stsenaariumi pani kirja tõusev telekoomik Ott Sepp.

 Peaosas Taavi Teplenkov.

 Sarja esimest osa vaatas enam kui 100 000 kodanikku. Facebookis on SS ministril juba enam kui 1000 sõpra.

 Komöödiasari poliitikamaailma telgitagustest on tehtud samas võtmes kui Ühtse Eesti Suurkogu – idiootlike karakterite üle ei saa päris täie häälega naerda, sest olukorra õudus vaatab ekraanilt häbematult vastu.

Illustratsioon: Kokkulangevused reaalse isikuga on taotluslikud!