ELURÕÕMU TIPPHETK: Heinz Valk, Marika Valk ja Rein Kilk vabariigi 90. aastapäeval Estonias. (Marko Mumm /Epl) Marko Mumm / EPL
Päris altruistlik Kilgi pakkumine siiski ei olnud, sest ärimees möönis, et on kaotanud ühe kihlveo, mistõttu peab tegema ühiskondlikult kasulikku tööd. Samas kinnitas Kilk, et teeb seda rõõmuga.

Koolides esinemine tuli jutuks seoses õpetajate palkade ja lisatasudega.

Saatejuht Priit Hõbemägi püsititas küsimuse, kas õpetajate palgatõusuga läheb samamoodi nagu meditsiinitöötajate omaga, kes nõudsid 30% tõusu, ning kellele pakuti ca 22%. Meditsiiitöötajad ei olnud sellega nõus, peale tuli masu ja nad jäid kõigest ilma, märkis Hõbemägi.

Ajakirjanik Ainar Ruussaar märkis, et minister Jaak Aaviksoo on siiski teinud väga konkreetseid avaldusi sel teemal, näiteks pakkunud, et õpetajad võiksid koolidirektori kohtusse kaevata, kui too keeldub ületöö eest lisatasu maksmast. Kuid arutlejad leidsid, et lõpuks tuleb see kinni maksta lapsevanematel.

Rein Kilk arvas, et haridussektoris on raha õpetajate palgatõusuks olemas, sest praegu töötab süsteem väga ebaefektiivselt. Kilk tõi näiteks, et 400le õpilasele ette nähtud gümnaasiumis õpib 40 õpilast, kuid hoonet tuleb ju samade kuludega ülal pidada. Kilgi hinnangul tuleb koolid viia vastavusse reaalsusega, siis leitakse ka raha õpetajatele.