“Miks te ei ole nõus, et Margus Gross jätkab prokurörina?” küsis kohtunik Marju Persidskaja täna pealelõunal Tartu maakohtus. Kohtuniku kuldsed juuksed langesid tema mustale talaarile.

Kohtu ees seisis lühikest kasvu, sinises ülikonnas ja pruunides kingades Valvo Semilarski (53). Veel paar aastat tagasi oli Reformierakonda kuuluv mees Tartu linnas mõjukas ja tuntud tegija. Täna on Semilarski enda sõnul “töötuna arvel”.

Semilarski karjääri ajas nurja kaitsepolitsei uurimine, mis tipnes 2017. aastal talle kahtlustuse esitamises altkäemaksu võtmises ja toimingupiirangu rikkumises. Täna toimunud eelistungiks oli jäänud ainsaks etteheiteks alles toimingupiirangu rikkumine. See on seotud Tartus toiminud Pirogovi platsi restaureerimise, sotsiaalmaja liftihanke ja ehitusfirma Eviko juhi Kaimo Sepaga.

Riiklikku süüdistust esindas kohtus Taaralinna prokuratuurist tuntud proff, samuti sinises ülikonnas ja palja paelaega Margus Gross.

Nüüd selgus Semilarski jutust kohtusaalis, et tema, ehitaja Sepp ja prokurör Gross kuuluvad ühte sõpruskonda.

“Me käisime perekondlikult läbi,” tunnistas Semilarski. Ta avaldas soovi, et prokurör seetõttu ennast tema kriminaalasja arutamiselt taanduks.

Avalehele
73 Kommentaari
Loe veel: