Juuni keskel kultuuriminister Urmas Paetile saadetud kirjas teatas Vabaõhumuuseumi direktor Merike Lang, et olukord muuseumis on pehmelt öeldes kriitiline. "Tänane vajakajäämine investeeringutes eksponaatide jooksvale remondile on kuhjunud ca 50 miljonile, millises summas tuleks kohe jooksva ja kapitaalremondi käigus eksponaate korrastada," kirjutab Lang.
Kultuuriministeerium arutas Vabaõhumuuseumi probleeme 21. juunil. Muuseumi jaoks lahenes arutelu positiivselt. "Praegu on teada, et tulevaks aastaks eraldatakse 600 000 krooni remondiraha. Katuste osas tuleva aasta ulatuses aitab see meid tublisti," ütles Lang Ekspressile. "Kokkuvõttes pole olukord muidugi kiita. Juba meie kliima on selline, et pidevalt peab eksponaate remontima. Aga tulekahjud ja muud erakorralised sündmused tekitavad nii suurt kahju, et järg hakkab käest kaduma," kurdab Lang. 
Direktori kinnitusel on eriti täbar olukord tuuleveskite tiibadega, samuti tõi Lang näiteks hiljuti läbi mädanenud silla vesiveski juures. "Kord on vett, siis jälle ei ole, aga puidule on selline vahelduv olukord kõige kahjulikum. Häda on ju selles, et me peame lähtuma ajaloolisest tõest ega saa silda ära betoneerida."