104 istungist toimus vaid 13. Protsess lõpetati mõistliku menetlusaja ületamise tõttu. Riik tagastas kohtualustele raha ja krundid, sealhulgas kinnisvara Hispaanias.

Jaanuaris 2011 liigahtab maksuameti uurimismasin ning alustab tuure kogudes hekseldamist kriminaalasjas nr 11930000008.

Kahtlus ütleb, et punt Tallinna ärimehi tegeleb ulatusliku maksupettusega. Hiljem lisanduvad süüdistused kuritegelikku ühendusse (rahvakeeli maffiajõuku) kuulumises ning suures rahapesus.

Maksušerlokid kuulavad salaja pealt gängi telefonikõnesid, nende firmade maksudeklaratsioone uuritakse erilise hoolega, pangad ja kinnistusraamat saavad päringuid. Kuna äri haare ületab riigipiire, läheb välja esimene õigusabipalve välismaale – Lätti.

14 kuud hiljem on ringkonnaprokurör Dmitri Teplõhh eneses nii kindel, et vajutab uurimismasinal gaasi põhja.

14. märtsil 2012 peetakse ühekorraga kinni kuus peamist kahtlusalust. Läbiotsimised toimuvad kahe firma kontoris ja kümnes kodus Tallinnas ja Harjumaal, aga ka Riias, kus asjaga tegeleb Läti finantspolitsei. Uurijad viivad ära suure portsu dokumente, arvutid, mälupulgad, pangakaardid, PIN-kalkulaatorid, pitsatid, visiitkaardid ja muu säärase. Isegi kondenspiima ja konservide etiketid, sest firmad tegutsesid toidukaupade (ja metallide) hulgikaubanduse alal.

Avalehele
48 Kommentaari