Üks naaber murrab teisel käeluu, peksab ja lööb, teine laseb gaasi vastu. Vana olija terroriseerib uut sissekolijat. Saku külje all suvilarajoonis on juba rohkem kui aasta käinud kahe naabri vahel täiemõõduline sõda.

Politsei on seal kohal käinud kümneid kordi. Saku valla ametnikud vähemalt sama palju. Lisaks on mängu toodud keskkonnaamet, päästeamet ja isegi maksuamet. Algatatud on mitu kriminaalasja. Kuriteoteateid on vähemalt tosina jagu. Igasuguseid muid kaebusi ametnikele ei jõua kokku lugedagi.

Ühel naabril on mõlemad käed raudlatiga puruks pekstud. Teine (see, kes raudlatiga peksis) jälle kurdab, et naaber lasi talle pipragaasi silma. Üks naaber ei julge enam oma kaht last omapäi majast välja lasta, sest äkki naaber ründab. Teine süüdistab naabrit autoga kihutamises.

Saku lähedal Metsanurme suvilarajoonis on kahe pere vahel juba rohkem kui aasta käinud totaalne sõda. Tühiasjast – kas värav peab olema lahti või kinni – alguse saanud konflikt on paisunud kolossaalsetesse mõõtmetesse.

Avalehele
374 Kommentaari
Loe veel: