Külli Värnik

Suvi on tähtsündmuste aeg - koolilõpetamised, kihlumised ja abiellumised. Kui otsite luksulikku söögikohta, sobivad hästi Tchaikovsky, Horisont ja Noa peakoka pool. Tõsi, kui nendesse minna suurema seltskonnaga, on vaja ka mahukat rahakotti, aga maitseelamus on garanteeritud.
Pisut igapäevasematest söögikohtadest on minu lemmikuteks Kaks Kokka, Kolm Sibulat ja Salt. Äripäevadel lõunatamiseks sobivad need ideaalselt, sest seal on soodsad päevapakkumised, millele maitsetes allahindlust ei tehta. Burgerisõpradele oleks minu soovitus Estonian Burger Factory. Kui peaksin valima ainult ühe koha soliidseks ärilõunaks, oleks selleks Konrad - seal saab korraliku kolmekäigulise lõuna komplekteerida 16 euro eest.
Ilusate ilmade saabudes avavad restoranid oma aiad ja terrassid. Umami oma koduse õunapuuaiaga kutsub alati, sinna on tore minna nii pere kui ka sõpradega. Sarnane, koduse maja ja aiaga on ka Nõmmel Viljandi maantee alguses asuv Mimosa, aga koht on veel liiga värske, et seda kiita või laita, kuid uudistama tasub minna ikkagi. Vanalinna terrassidest meeldivad mulle enim Leib Resto oma õdusa aiaga ja Tchaikovsky sisehoov. Kellele sobib suurem sumin, sellele soovitan Al Bastionet - sealne suveaed, kus kolmapäevast laupäevani esinevad eripalgelised muusikud, mahutab koguni 300 inimest. Söögid on maitsvad ja veinid taskukohase hinnaga pealekauba.
Vanalinna restoranidest ei saa mainimata jätta oma lemmikut Cru'd. Minu südame võitis see Viru tänava restoran esimesel külastuskorral juba aastaid tagasi. Viru tänavalt soovitan soojalt ka uut restorani Farm. Raekojaplatsi söögikohtadest meeldib mulle enim tilluke Rae, eriti sealsed hinnad, mis pole raekojaplatsilikult kõrged.
Kuna olen suur mereannisõber, kuuluvad loomulikult minu lemmikute hulka kalarestoranid. Kahjuks mereandidele spetsialiseerunud söögikohti on meil vähe, neist parim on Bocca Pescheria. Suvekuudel pakuvad vaheldust ka sadamapiirkonnas asuvad City Marina ja Kalapala.
Merevaatega söögikohti võib Tallinnas üles lugeda ühe käe sõrmedel. Seetõttu pole ime, et Tallinna silueti vaatega Noa nii populaarne on. Loomulikult mängivad oma rolli ka sealsed maitsvad toidud ja stiilne terrass. Pisut kaugemal Viimsis pakuvad merevaadet ja maitseelamusi Roots ja Villa Mary. Tallinnast välja sõites on toredad kohad Ruhe ja OKO.
Kui juba pealinnavälistest söögikohtadest juttu tuli, siis Pärnu omadest on läbi aastate minu lemmikuks olnud Lime Lounge. Sattudes sinna talvel või suvel, päeval või õhtul, pole ma pidanud tele soovitan Ööbikuoru villat Rõuges -kunagi pettuma ei toitudes ega teenindu- maitsvad taskukohased road ja maaliline ses. Uuteks lemmikuteks on Raimond ja vaade on garanteeritud. Villa Wesset, kus noored ambitsioonikad kokad oma kunsti näitavad.
Kuigi 50 parima restorani hulka jõudis Kuressaarest vaid Retro, pean mina oma lemmikuks GoSpa restorani. Esile tõstaksin sealseid kohalikust toorainest valmistatud roogasid. Haapsalus on endiselt heal tasemel Müüriääre kohvik. Viljandisse sattudes tuleb kindlasti plaani võtta lõunasöök või õhtueine Fellinis -saab oma silmaga veenduda, et väikelinnas on tipprestorani tase võimalik. Raplamaal tõestab Ants Uustalu Ööbiku Gastronoomiatalus seda, et edukalt suurematega konkureerib edetabelis ka ühe mehe restoran.
On kurb, et endise tartlasena ei oska ma soovitada ühtegi söögikohta Tartus ja selle lähiümbruses. Põhjuseks on vist see, et sünnilinna väisates külastan oma sõpru, kes alati hea ja paremaga kostitavad, ning nõnda satun sealsetesse restoranidesse harva. Suveturnee käigus Lõuna-Eestis tiirutajatele soovitan Ööbikuoru villat Rõuges – maitsvad taskukohased road ja maaliline vaade on garanteeritud.