Parimad veinipakkujad: Liora Levi, Kristjan Peäske, Kristjan Markii. (Meeli Küttim)

Võistlus Baltic Sommelier Vana Tallinn Grand Prix toimus juba kuuendat korda ja Peäsket pärjati sama tiitliga ka kahe aasta eest. Möödunud aastal pälvis võidu restorani Balthasar sommeljee Kristjan Markii, kes tänavu jäi teiseks. Kolmandaks tuli leedukas Narimantas Mieźys restoranist Saint Germain. Punktiarvestuse järgi võitis kolmanda koha siiski norralanna Liora Levi, kuid tema võistles külalisena.

Võistlejaid, kelle oskusi hindas rahvusvaheline žürii, oli kokku 12. Kolm parimat sommeljeed igast Balti riigist said seekord oma oskusi võrrelda ka parimate Skandinaavia sommeljeedega. Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni president Kristel Nõmmik peab külalisvõistlejate osalemist oluliseks, kuna Põhjamaade sommeljeed on Euroopa ja ka maailma võistlustel saavutanud kõrgeid kohti ning neilt on palju õppida. Tiitli nimel tuli võistlejatel teatrilaval kohtunike ja saalitäie publiku ees demonstreerida oma oskusi veinide ja kange alkoholi ära tundmises, toidu kõrvale sobivate veinide soovitamises, dekanteerimises, serveerimises ning vigase veinikaardi korrigeerimises.

Põhja- ega Baltimaades viinamarju arvestatavas koguses ei kasvatata ja veini ei toodeta ning suurem rõhk on meil just veinide serveerimise kultuuril. Baltimaade parima sommeljee valimine sai oma nime kultuslikööri Vana Tallinn järgi ja tootjaettevõtte Liviko juhataja Janek Kalvi sõnul otsustati tänavune võistlus korraldada väljaspool Baltimaade pealinnu, et laiendada toidu- ja veinikultuuri ning sellealaseid teadmisi. Teeninduskultuuri parandamist peab Kalvi üheks paremaks viisiks alkoholi vastutustundliku tarvitamise propageerimisel.