Lasteabi liin saab pea iga päev mõne kõne, kus abi vajab enesetapumõtetega laps. Halvemal juhul on ta endaga juba ka midagi teinud ja kaasata tuleb häirekeskus, et ta ära päästa. Kui täiskasvanute enesetapud on vähenemas, siis laste enesetapukatsed on võtnud juba pandeemilised mõõtmed.
Abi otsivad lapsed reeglina ei helista, vaid kirjutavad Lasteabi chat’i. Nii on neil lihtsam oma mõtteid koondada ja kergem jutuajamine igal hetkel lõpetada. Ka ei saa siis vanemad teada, et nad abi on otsinud, sest telefonilogisse ei jää vestlusest jälge maha. Hirm, et vanemad teada saavad, on tavaliselt kõige suurem.
See on üks kümnetest pöördumistest, mida Lasteabi liin iga päev saab.
Laps: Mu sõbrannal on vanematega väga hull olukord. See, mis neil toimub, on juba ebainimlik. Ma ei oska kuidagi aidata
116 111 lasteabi telefon, millelt saab laste ja noorukitega seotud murede korral tuge ööpäev läbi. Samuti chat'i kaudu www.lasteabi.ee või e-kirjaga info@lasteabi.ee.
1226 koolipsühholoogide tasuta nõuandeliin õpilastele, õpetajatele, lapsevanematele vastab igal tööpäeval kl 16–20, venekeelne liin 1227 teisipäeviti kl 16–20 ning ukrainakeelne liin 1227 kolmapäeviti 16–20.
www.peaasi.ee ja www.lahendus.net pakuvad veebipõhist vaimse tervise nõustamist.
www.sova.ee SOS lasteküla chat, et aidata lapsi, kes tunnevad muret, ärevust, hirmu või otsest ohtu. Iga päev vastavad lastele spetsiaalse koolituse saanud nõustajad.