Mis toimus pealinna lastehoius suletud uste taga? Laste sõna õpetaja sõna vastu. „Ta tutistab ja näpistab meid“ – „Ei, ma teen pai“
(230)„Ta nutab ja röögib meie peale“, „Tutistab ja näpistab“, „Meie ei tohi seal nutta“, „Tõukab ja sõimab“, „Lööb vastu näppe“. Nii kirjeldavad ühe pealinna lastehoiu lapsed oma õpetaja kasvatusmeetodeid. Politsei väärkohtlemist ei tuvastanud, sest tõendeid ei õnnestunud koguda piisavalt.
Viie lapse vanemad võtsid päevapealt oma lapse hoiust ära, kui omavahel suheldes selgus, et lapsed räägivad kodus õpetaja „korra hoidmise meetodite“ kohta üsna sarnast juttu.
Lapsevanemad esitasid ühispöördumise lastehoiu juhatajale/õpetajale, kes eitas laste väära kohtlemist. Edasi pöördusid vanemad sotsiaalkindlustusameti (SKA) poole, kes väljastab tegevuslubasid ja teostab järelevalvet lastehoidude üle. SKA suunas asja edasi ka politseisse.
Asi hakkas hargnema mullu suve alguses, kui toona kuuese Mihkli* ema Tiina ühel juunikuu päeval lapsele rühmatuppa järgi läks.
Lasteabitelefon 116 111:
töötab ööpäevaringselt ja sellele numbrile helistades võib jääda anonüümseks. Telefonile vastavad erialase kõrghariduse ja praktilise nõustamiskogemusega nõustajad.
Pöörduda võib igasuguste muredega, mis on seotud laste, noorte, lapsevanemate ja nende heaoluga.
Lasteabisse saab pöörduda ka chati teel, veebivestluse aken on lasteabi kodulehel aadressil lasteabi.ee.
Samuti saab suhelda e-kirja teel: info@lasteabi.ee.
Lisaks pakub Lasteabi e-nõustamise teenust. Kui soovid aega e-nõustamiseks, siis helista samuti telefonil 116 111.