Tegemist on tagurpidi ületrükiga, mida on teada vaid mõni eksemplar.

Pärast venelaste taganemist Mõisakülast tehti 4. augustil 1941 ületrükk „Vaba Eesti“ 2800 Nõukogude Liidu margile, nende hulgas olid ka 80 Eesti kolmesendist kollast tuvimarki aastast 1940. Üks sellise erim ongi nüüd Soomes oksjonil.

Margid valmistas Mõisaküla postkontori ülem Johann Kalmus ning need olid mõeldud kohapealseks kasutuseks.

Mõisaküla postmargid kehtisid 16. augustini 1941.

Segaste aegade haruldused

Eestis on veel teisigi 1941. aasta sõjasuve postmarke, mis margikogujate seas väga hinnatud. Näiteks Elva ületrükid ja Otepää margid, mis kõik Mõisaküla markidele sarnase loo ja saatusega.

Elva margid anti välja 10. juulil 1941 ja need kehtisid sama aasta augusti keskpaigani, mõnel juhul ka septembri teise pooleni. Ületrükk „Eesti Post“ oli löödud lihtsa kummitempliga Eestis käibel olnud erinevatele Nõukogude postmarkidele, mida leidus Elva postkontoris.

Otepää postmargid anti välja Otepää linnavalitsuse poolt 22. juulil 1941, kui linn oli vene okupatsiooni alt vabanenud. Sinimustvalge vapikilbiga margid kujundas August Valdmaa ja need trükiti Otepää trükikojas. Otepää margid jõudsid ringlusse 22. juulil ja kehtisid samuti augusti keskpaigani ehk pisut üle kolme nädala.

Mõisaküla markide kehtivus oli kõige lühem: kaks nädalat.

Kõiki marke trükiti piiratud koguses, mistõttu neist kõikidest on liikvel ka ohtralt võltsinguid. Näiteks 2018. aastal ilmus Ebay müügikeskkonda terve rida Mõisaküla ületrükke tükihinnaga 0,99 dollarit. Originaalide hinnaklass võib jääda aga isegi kõrgemale, kui nüüdsele Soomes toimuvale oksjonile seatud alghind.