Koledad asjad, millest Vahur Kersna oma saates ansambel Vitamiini kohta ei rääkinud
(154)Vitamiinist käis aastate jooksul läbi trobikond muusikuid, kelle teod tekitasid kahtlusi ja viisid isegi kriminaalkaristusteni. Lisame info, mis jäi Vahur Kersna värskest teledokumentaalist välja.
Joel Steinfeld (laulja ja laulude autor): 2. mail 1990 vahistas Itaalia politsei Steinfeldti Roomas, süüdistades teda sugukõlvatustes nelja-aastase, üheksa-aastase ja üheteistaastase poisiga. Itaalia kohus karistas Steinfeldti kuue aasta pikkuse vangistusega. Eestis on teda kahtlustatud kehalises väärkohtlemises ja alla 18aastase isiku suguühendusse sundimises.
Rein Laaneorg (kitarrist): Harju maakohus mõistis 2012. aastal Laaneoru kokkuleppemenetluses aastaks vangi lasteporno omamise eest. Vangi ei pidanud Laaneorg minema, sest talle anti kaheaastane katseaeg.
Aivar Mäe (solist): suvel 2020 kirjutas Ekspress, et Aivar Mäe alandas Estonia teatri juhina naiskolleege, tegi kohatuid seksuaalseid kommentaare ja kippus käperdama. Politsei alustas menetlust seksuaalse ahistamise paragrahvi alusel ja määras Mäele ühe naise ahistamise eest rahatrahvi.
Kohtunik tühistas karistuse, sest uskus, et kaebaja ei tundnud end seksuaalselt ahistatuna. Tunnistajad väitsid, et naine käitus sama joviaalselt nagu Mäe ja lausa kleepus mehe külge.
Peeter Vähi (klahvpillimängija): 2016. aastal selgus Eesti Kontserdi auditist, et aastatel 2013–2016 tekitasid Eesti Kontserdile kahju vanamuusikaansambli Hortus Musicus ja Peeter Vähi osalusega ettevõtte ERP tegevus.
Audiitorid kahtlustasid ka kelmust tööaja arvestamisel. Eesti Kontsert pöördus prokuratuuri, kuid ERRi uudisteportaali andmeil ei võtnud prokuratuur asja menetlusse.