Ilma alkoholita glögi eest tuleb Raekoja platsi jõuluturul välja käia seitse eurot, alkoholiga kaheksa eurot. Maris (46) leiab, et see on liiga vähe.
„Mina nii odavat kraami ei tahagi osta! Kas te arvate, et ma tahan nende teiste inimestega koos seda lurri juua? Kui hind oleks veel kallim, oleks inimesi vähem, saaks rahus lurpida,“ jagab Maris oma mõtteid. „Õnneks tuli hinnale pant ka juurde. Muidu oleks ostmata jätnud.“
Marise sõnul võiks glögi hinda lausa nii palju tõsta, et soomlased seda enam osta ei raatsiks. „Siis nad jääksid pärast laevalt maha tulemist Nautica keskusesse ringiratast käima ja ei ummistaks meie ilusat vanalinna ära.“
Kristo (23) sattus kogemata teel jõuluturule hoopiski Musumäele, kus toimub alternatiivne jõulude tähistamine selle hetkeni, kui lumi sulab ja algab jaanipäeva tähistamine. Kristo nägi enda meelest rohkem pühademeeleolu kui Raekoja platsil.
JBL kõlari abil püsti pandud DJ-kontsert pakkus rõõmu, poest kaasa soetatud liitrine külm hõõgveinipakk oli kordades odavam kui Raekojast saadav topsike, ning kohalike püsti pandud althõlmaturg müüb igasugu maiuseid, mida pelgalt turist kindlasti üles ei leia.
„Praegu paistab olevat popp kraam MDMA, eelmine talv oli kõvasti ketamiini müügiks, aga eks pühademeeleolu tekitavad mõlemad,“ annab Kristo ülevaate Musumäe jõuluturust. „Näe, jõulutuled ka kohale jõudnud lõpuks!“ hõikab ta ja näitab käega puna-sinistele vilkuritele, mis tempokalt meile üha lähemale tulevad.
Timo (39) on pettunud, et jõulude tähistamine terve Raekoja platsi enda alla võtab. „See on ju ajalooline koht! Siin peaks inimesed kokku saama, see on kogu linna kese. On viimane aeg sellest midagi korralikku teha,“ käristab Timo pahaselt Mercedese maasturist. „Siia peaks parkla ehitama. On viimane aeg, muidu ei saa ju päris inimesed siia tulla, tulevad ainult hipsterid ja vaesed.“
Kranaadi vanasõna: Kus viga näed laita, seal tule ja kirjuta oma lume eest vastutavale abilinnapeale.