01.03.2013
14.03.2013, 03:00
Eesti Energia musta kulla tootmine kidub
Eesti Energia uus Ida-Virumaa Auvere õlitehas, mis pidi turgutama nii riigifirma käivet kui ka kasumit, pole oodatud hooga käivitunud.

Pärast oktoobrikuist tehasepõlengut remontisid Eesti Energia töötajad põlenud kottfiltrit poolteist kuud. Kulus 250 000 eurot ja välja tuli vahetada 960 detaili. Fotod: Eesti Energia materjalid
FOTO:
Kui kavatsuste järgi pidi 215 miljonit eurot maksev õlitehas tööle hakkama mullu augustis, siis tegelikult saadi esimene õli alles detsembris.
Samal ajal on õliäri Eesti Energia plaanides üha olulisemal kohal.
Järgmisel aastal peaks elektri ja õli tootmise vahekord olema veel pooleks, kuid 2017. aastaks juba õlitootmise poole kreenis.
Eesti Energia endine õlivaldkonna juht Harri Mikk ütles mullu septembris ettevõtte nõukogu koosolekul: „Täna on Eesti Energia suur elektriettevõte, kellel on energiaäri. 2016–2017 oleme juba suur energiaettevõte, millel on oluline elektritootmine.”
Eesti Energia juhatuse liikme, finantsjuht Margus Kaasiku hinnangul pidi vedelkütuste müük 2012. aastal suurenema 52,2%. Käibe kasv olnuks tootevaldkondade lõikes suurim.
Näiteks elektrimüügi langust ennustas Eesti Energia samaks ajavahemikuks 9,7%, soojusenergia müük pidi suurenema 14,7%. Kaasik lisas toona, et kontserni kasumlikkust mõjutavad 2012. aastal kõige rohkem võrguteenuse ja õlimüügi kasumlikkuse kasv.
Juba siis leidus nõukogu liikmete seas õlimüügi tulukuse kasvus kahtlejaid.
Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:
Soovitame Sulle
Sisuturundus