Neil päevil peaks läbi saama erakordselt soojaks kujunenud tusameele talv Reformierakonnas. Miks aga tegelikult loobus Siim Kallas peaministri kohast ja kiiresti tagasi Brüsselisse lendas? Kuidas sai peaministrikandidaadiks Taavi Rõivas? Mis rolli mängisid kõnelustes Tallinna restoranid La Bottega, Balthasar ja Senso?

Ekspressi ajakirjanikud Allar Tankler ja Tarmo Vahter rääkisid enam kui kümne „tarkade klubi“ liikmega, kes Reformierakonnas toimuva ja koalitsioonikõneluste käekäiguga kursis on, et vastata raadiokuulajate ja lehelugejate küsimustele, mis kunagise Mnemoturniiri saatejuhi ootamatut lahkumist puudutavad.

I vaatus:

Reformierakonna programmitöörühma esimees, halliks kardinaliks nimetatud Rain Rosimannus sondeeris juba detsembri alguses sotsiaaldemokraatide vana kombinaatori Eiki Nestori juures pinda: kas Reformierakond võiks moodustada koalitsiooni sotsiaaldemokraatidega.

Suhted senises koalitsioonis olid läinud teravaks: IRL tegi kohalikel valimistel oktoobris Reformierakonnast parema tulemuse, Juhan Parts soleeris LNG-terminalide küsimusega, mida konkurendid selge erakondliku huviga seostasid, Reformierakond oli langenud novembris reitingus mitme aasta madalaimale tasemele (18%!), ja IRL oli neist möödunud. Ühesõnaga, koalitsioonipartner oli õhku täis.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega