Swissôtel põhjendab toidu prügikasti viskamist
Eelmise nädala Ekspressi juhtkirjas “Toidukuritegu” kirjutas Toivo Tänavsuu, kuidas Swissôtel viskas reeglitele viidates ära suures koguses täiesti kõlbulikku gurmeetoitu, ehkki see oleks hea tahtmise korral võinud näljasteni jõuda. Toit oli tellitud ürituse tarvis, kuhu tuli oodatust vähem külalisi.
Swissôtel Tallinna peadirektor Bart Westerhout selgitas, et hotelli kodukorrareeglite aluseks on kehtivad toidutervishoiunõuded. Need ei luba bufeelauas serveeritud toitu kaasa pakkida. „Toidutervishoiu põhimõtted ja nõuded on ranged, roogade realiseerimisaeg lühike ja me peame hoolt kandma, et meie maja valmistatud toit kehvade säilitusolude tõttu sööja terviserikkega ei lõppeks,“ ütles ta kriitikale vastuseks.
Westerhout lisas, et Swissôtel toetab järjepidevalt erinevaid heategevuslikke organisatsioone. Näiteks serveeriti läinud nädalavahetusel mitmendat aastat järjest suppi ligi kaheksasajale inimesele Oleviste kirikus peetud kodutute ja vähekindlustatute jõulupeol.
„Väga rangete ISO-sertifikaadiga seotud toiduohutusstandarditega,“ põhjendab Swissôteli poolt toidu prügikasti viskamist ka hotelliketi Euroopa avalike suhete direktor Eva-Maria Panzer. Ühtseid reegleid järgitakse kõigis 17 riigis, kus Swissôtel tegutseb.
Samas kinnitas veterinaar- ja toiduamet, et Eestis puudub seadus, mis keelaks restoranil toitu kaasa pakkimast.
„Toitlustusettevõttel on õigus kliendi soovil söömata jäänud toitu kaasa pakkida, kui toitlustusettevõttel on olemas selleks sobivad pakkematerjalid. Kohustada toitlustusettevõtteid klientidele sellist teenust osutada ei saa, see on nende otsustada,“ täpsustas ameti toiduosakonna peaspetsialist Zarina Skvortsova.
Ka Swissôteli töötajaid näisid toidu raiskamise teemast erutuvat. Üks neist nimetas Facebookis Ekspressi artikli autorit “lolliks tindini..ujaks."