Puhno oli 1994. aastal Eestis esimene eraisik, kes ostis riigi käest maad. Ta oli seotud 1990ndate algul pankrotistunud kütusekontserniga LMRA ning tema nimi käis läbi ERA Panga pankrotiprotsessist.

Maantee Tartumaa lääneservas. Bussipeatus, kuhu päeva jooksul tuleb viis bussi. Pilk ei haara esmapilgul midagi erilist. Täiesti kõrvaline ristikututtides koht. Naaberõues, vana talulauda varjus haugub tüütult koer. Vooremaa maastikukaitseala. Lõuna pool laiub maaliline Saadjärv, põhja pool kasvab ajapikku kinni mudane Soitsjärv.

Korrapäraselt istutatud kuuskede read ja rohelised metallpostid, mille külge võiks kunagi keegi kinnitada aiavõrgu.

Maantee ääres on sissesõitu keelav märk, seda võib eirata vaid omanike loal.

Sadakond meetrit keelatud sissesõiduteed edasi haarab silm juba palju rohkem. Noolsirge istutatud pärnade rivi, valatud võimsad väravapostid, üsna uued, vormimoelt paar- kolmsada aastat vanad. Need võiks samahästi asuda Pariisis või Berliinis. Kõrval kaerapõld, veel täiesti tumeroheline.

Veel kaugemal on näha ekskavaator, soojakud, korrapärased puuderivid, keraamiliste lillepottidega kaunistatud sambad ja punakat tooni kruus, mis joonistab istutatud puude vahel keerukaid jalutusteede mustreid.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid