Kohtume Aasaga eriti väsinud ja hüljatud, raudvõredega tarastatud linnahallis, mille „keskmiselt neli ja pool palgalist töötajat“ on viimasel ajal tegelenud põhiliselt vandaalitõrjega. Linn maksab talle kuuluvale hallile igal aastal mitusada tuhat eurot peale, enamik rentnikke on tondilossist ammuilma põgenenud. Paar päeva pärast meie jutuajamist süttib halli ühes tiivas tulekahju, põhjuseks elektrijuhtmed.

Juba aastaid tagasi räägiti varingu­ohust, hallitusest, läbisadamisest ja muudest jamadest. On siin ikka turvaline olla?

Kindlasti on hallitusega kohti. Eriti hull on jäähalli vana osa (jäähallis lõppesid uisutrennid 2009. aastal). Aga ohtu, et hall iseenesest kokku kukub, ei ole. Seinast on varisenud dolomiit inimfaktori mõjul. Ekspertiisid on kandekonstruktsioonide seisukorra heaks hinnanud.

Linnavalitsusel oli juba sajandi alguses idee, et maja võiks korda teha moodsaks konverentsi- ja kontserdikeskuseks. Kokku pole tahtnud seda lükata?

Kui käis müügiprotsess ja selgus, et halli tahetakse maha lammutada (2003. aastal tegi Urmas ­Sõõrumaa ja Märt Vooglaiu firma Manutent pakkumise linnahalli ostuks – T. T.), sai öeldud stopp. 

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega