„Valdavalt on minu kogemus see, et sind kuulatakse küll, aga kuulda ei võeta. On asju, mis on jäänud hinge närima,“ ütleb legendaarse mööblitööstuse Standard juht ja ettevõtjate esindaja Enn Veskimägi poliitikute kohta.
INTERVJUU | Eesti 200 juht Lauri Hussar ei näe valitsussse mitteminekus probleemi: „Just äsja vahetasime Kaja Kallasega sõnumeid“ (156)
Ministrikabineti asemel riigikogu esimeheks asunud Eesti 200 juht Lauri Hussar ütleb, et koalitsioon ei tee oma plaane teerulliga – kaasamine ja arutelu toimuvad, sest esimesel lugemisel käivad kõik eelnõud ja muudatusigi saab esitada. Ainult et nüüd ei lase opositsioon eelnõusid isegi menetlusse võ...
Margus Punab: enamasti on meestel 35–45 eluaastaks „kaasasündinud ressursid“ ammendunud ja tuleb otsustada, kuidas elada edasi (116)
Ekspressi pikk intervjuuMeditsiinilist sekkumist vajavaid probleeme on üle 70 protsendil neljakümnendates aastates meestest, aga nendega ei tegeleta. Nii tõdeb põhjalikule terviseuuringule tuginedes meestearst Margus Punab.
EKSPRESSI ARHIIVIST | Kes on järgmine IT- ja majandusminister Tiit Riisalo? Eesti Ekspress kirjutas juba aasta tagasi, et „asepresident“ läheb Eesti 200ga poliitikasse (80)
Tiit Riisalo (54) on kätelnud Donald Trumpi ja Joe Bideni, Vladimir Putini ja paavst Franciscusega. „Asepresidendina” püsis ta viis aastat nähtamatuna Kadrioru tagatoas, nüüd tuleb pärispoliitikasse erakonna Eesti200 liikmena.
INTERVJUU | Mihkel Raud: minu päevad teleintervjueerijana on ilmselt möödas, „Kolmeraudset“ enam ei tee (79)
Eesti edukaim ühe-mehe-bränd Mihkel Raud kolis Pärnusse. Siin leiutab laulja, koolitaja ja kirjamees end pidevalt uuesti, et publiku jaoks huvitavana püsida.
VIDEO | Vastne USA suursaadik Eestis: „Trump nõudis, et ma ei tunnistaks Kongressi ees. Läksin ja rääkisin 9 tundi“
Hans H. Luige intervjuu värskes EkspressisPärast nelja aastat on Eestis viimaks ametlikult USA suursaadik. George Kent võib jätta mulje tagasihoidlikust diplomaadist, kuid aastaid oma kodumaad Kiievis esindanud mees ei hoia värve kokku, kui jutuks tuleb USA eelmine president Donald Trump. Vähe sellest, Kent on USA kongressis tunnistanud Tru...
Alexela suuromanik Heiti Hääl rooskab halastamatult valitsust, kes haiguste ravi asemel jagab energiatarbijatele valuvaigisteid. Ta ennustab: „Me pole veel tunda saanud, kui valusaks läheb.“
Vene-ekspert Kadri Liik selgitab intervjuus Eesti Ekspressile, et isegi Ukraina sõda suureks veaks pidavad venelased ei näe olukorrast väljapääsu. „Venelastele võib mõista anda, et sõda võib olla ellujäämisküsimus Putini jaoks, aga see ei pea olema ellujäämisküsimus Venemaale.“
Oleg Gross on Ukrainat aidanud vähemalt poole miljoni euroga. „Pole rumalamat juttu, kui üleskutse lõpetada Ukraina aitamine“ (210)
„Ei saa olla nii, et Ukrainas käib sõda ja meie oma elatustasemes midagi ei kaota,“ sõnab Oleg Gross, kes on ise Ukrainat toetanud poole miljoni euroga.
Reformikad korduvalt võiduni viinud kampaaniameister: ma ei usu EKRE võitu, aga esikoht võib ka üsna piiri peal olla (345)
Kui pidada valimiskampaaniaid Eesti meistrivõistlusteks poliitikas, siis on just Annika Arrase kaminasimsil kõige rohkem võidukarikaid. Seepärast palus Eesti Ekspress aastaid edukalt Reformierakonna kampaaniaid teinud Arrasel hinnata tänavust valimisvõistlust.
Etnofuturist Ruuben Kaalep räägib suu puhtaks. „Kui sul pole ühtegi eesti esivanemat, ei saa sa olla eestlane“ (138)
Suur intervjuuEhtsad Eesti küsimused: kes on tõeline eestlane ja kas ta mustanahalisega tohib abielluda? Lageraie, ossid, uhhuu ja nõiad. Ettevaatust, Kaalepi aated võivad jahmatada.
Tuntud filmi- ja sõjamehe Ilmar Raagi mõõt sai täis. Ta liitub pisikese parteiga ja soovib saada rahvasaadikuks.
Indrek Tarand (58) tuleb intervjuule heatujulisena. Just mõni tund varem on Riigikohus lõplikult otsustanud, et EKRE jääb tema laimamises süüdi. Ent tagasi vaadates on Eesti läbi aegade edukaima üksikpoliitiku aasta olnud nagu sõit Ameerika mägedel.
Bioloog Richard Dawkins: „Peaksime mõtlema, kas on mingit põhjust, miks me ei peaks välja surema“ (24)
Ekspress vestles evolutsioonibioloogi ja teaduskirjaniku Richard Dawkinsiga lendamise, teaduse ja inimkonna tuleviku teemal. Oma värske raamatu lõpetab ta peatükiga Marsile kolimisest. „Pole kindel, kas seda vajalikuks pean. Aga nagu öeldakse: riske tuleb hajutada,“ ütleb ta.
Restoraniomanik Martti Siimann: pärast septembrikuiseid elektriarveid jätsid inimesed restorani tulemata (63)
Värskes Ekspressis„Restoranidel läheb praegu hästi,“ ütleb mitmete edukate restoranide peremees Martti Siimann. „Minu mure on pigem see, et paljud tuttavad kolivad Eestist ära kas elektriarvete, ebakindluse või naabripelguse tõttu.“
Osalise mobilisatsiooni väljakuulutamine rikkus Venemaal vaikivat ühiskondlikku kokkulepet, et inimesed ei sekkunud poliitikasse ja vastutasuks jättis võim apoliitilised inimesed rahule.
Eesti enim sõimatud arst Karmen Joller: Kunagi oli psühhiaatria osakondades palju Napoleone. Nüüd on palju imearste (441)
„Kas sa oled Eesti enimsõimatud arst?“ „Ilmselt küll,“ vastab perearst Karmen Joller, kes sõdib (ühis)meedias nii uhhuu-meditsiini kui antivakserite vastu.
Gaas on kallis? Väga hea, sest muidu ostaks Hiina selle ära, ütleb SEB Grupi toormeanalüütik Ole Hvalbye intervjuus Ekspressile.
Tehnoloogiafirma Xolo juhi Allan Martinsoni sõnul jagab tehnoloogialõhe seni edukad inimesed kaheks: ühed annavad arvutile töökäske, teised hakkavad ise arvutilt töökäske saama.
Sõja alguses ennustas Kaitseliidu ülem Riho Ühtegi, et Venemaa kaotab Ukrainas kümne päevaga. Ta sõnab, et nii ka oleks pidanud minema.
Hannes Hanso elas tänavu üle oma pere kõige raskema aasta, väntas Uhhuduuri rattaseltskonnaga 2000 kilomeetrit Ameerikas ning asus Eesti suursaadikuna tööle Hiina Rahvavabariigis. Kõigest sellest rääkis Hanso intervjuus Pekingi ülikarmis koroonakarantiinis olles.
Hans H. Luik uurib Henrik Hololeilt, kuidas käib Venemaa varastatud lennukite jahtimine. „Minust on saanud rünnakute objekt.“ (49)
Järjekordses saates „Luige lood“ kohtus Hans H. Luik maailmapoliitika kõige mõjukama eesti mehe Henrik Hololeiga.
Narvast ja narvalastest räägib eesti keele õpetaja Aljona Kordontšuk, kes oma klassist ühena vähestest pole kodulinnast lahkunud Tallinna, Euroopasse ega Ameerikasse. Intervjuu toimus eelmise nädala lõpus.
„Enamik inimesi võiksid investeerida,“ kõlab äriidee eesti noormeestelt, kes said rahasüsti kuulsalt miljardärilt Richard Bransonilt.
Sõjaajakirjanik Arkadi Babtšenko, kes elas üle kaks Tšetšeenia sõda ja atentaadi, imetleb Ukraina sõjaväelaste võitlustahet ja iseloomustab Vene sõdureid sõnaga „biomass“.
Ukraina vajab sõjapurustustest taastumiseks 750 miljardit dollarit välisabi, kuid see sõltub korruptsiooni ohjeldamisest. Kiievi ettevõtja Alo Streimann selgitab, kuidas edeneb korruptsiooniravi tema teisel kodumaal.
Aro Velmet: Trumpi vaadetega efektiivne administraator – see on palju hirmuäratavam stsenaarium kui Trumpi uus võit 2024. aastal (73)
Mis toimub USAs?! Ülemkohus keelustab abordid ning julgustab avalikku relvakandmist, 40 protsenti kodanikest peab Joe Bideni presidendiks saamist valimispettuseks.
Välisluureameti juht Mikk Marran: Venemaal ei ole praegu võimalik ette võtta sõda Eestis
Värskes Ekspressis!„Kaitsevägi valmistub konfliktiks, luure on selles kogu aeg,“ ütleb Marran. Vastasega ollakse pidevas kontaktis.
INTERVJUU | Tallinna abilinnapea Vladimir Svet: see pole meeldiv, aga olen pärast sõja algust harjunud lojaalsusteste läbima (83)
Keskerakonna juhatuse noorim liige ja Tallinna abilinnapea Vladimir Svet ütleb intervjuus Eesti Ekspressie, et putinistid ähvardavad teda valimistel reeturluse eest karistada.