Kirjutate, et tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski valetab: valitsus otsustas eelmise aasta lõpus, et haigekassa saab tänavu riigilt 10 miljonit eurot juurde. Minister lubas, et südamehaiged pääsevad operatsioonile neli korda kiiremini. Te ütlete, et „si*agi“ ei saanud sellest plaanist.

Minister ei ole ise ka aru saanud, mida ta lubas. Meditsiinis on operatsioon suur lahtine lõikus, mis eeldab opituba ja intensiivravipalatit. Nii Tartus kui ka Tallinnas tehakse selliseid operatsioone igal aastal ligi 400. Enne masu pääses Tartus sellisele opile vähem kui kuu ajaga. Viimastel aastatel on ootejärjekord veninud enam kui kahe kuu pikkuseks.

Mis osas minister valetas?

10 miljonit lubati neuroloogia ja kardioloogia ravimahtude suurendamiseks. Väga tore. Aga sellest võeti ära 3,6 miljonit hambaravi ning bioloogilise ravi katteks. Juba jäi vähemaks.

Meie südamekliiniku kardioloogia eelarve kasvas tõesti tänavu mullusega võrreldes 1,2 miljoni euro võrra. Aga südamekirurgialt võeti kuuendik ehk 800 000 eurot hoopis ära!

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega