Praeguseks on Lamborghini ülalpidamisele kulunud juba 19 631,90 eurot. Sama raha eest saaks soetada näiteks Eesti ostjate seas soositud uuhiuue linnamaasturi Honda HR-V.

Politsei- ja piirivalve vanempresseindaja Maria Gonjak täpsustas, et vastavalt seadusele tuleb arestitud vara hoida viisil, mis tagab selle säilimise.

Süüdistuse kohaselt laekus Kallase firma arvele Soomest kuritegeliku tegevuse tulemusel 3,5 miljonit eurot. Asja menetles ka Soome riik, ent Helsingi kohus leidis, et menetlus on aegunud. Kohus mõistis Kallase õigeks. Eestis kohtupidamist see aga ei takista.

Kallast hoiab kohtupinki nühkimas aasta prokuröri tiitli pälvinud riigiprokurör Steven-Hristo Evestus. Järgmine istung Kallase rahapesu asjas toimub 30. novembril Liivalaia tänava kohtumajas.

Rahapesuprotsess pole Kallasel aga esimene kohtuskäik. Oktoobris jäi mees lõplikult süüdi maksukuriteos ja talle jäi kehtima poolteise aasta pikkune tingimisi vangistus kaheaastase katseajaga.

Süüdistuse kohaselt seisnes maksukelmus selles, et 2011. aasta kevadel ostis Kallase juhitud osaühing Tallinnas Tornimäe kvartalis ligi pool miljonit eurot maksnud korteri ja deklareeris selle äriotstarbel soetatud kinnisvarana, kuigi tegelikult asus Kallas seal ise elama.

Kallase sõiduki kulud

2014 - 1345,55 eurot
2015 - 4886,40 eurot
2016 - 3033,95 eurot
2017 - 10 366 eurot