Suhtlesin eile Järvamaal puudega ja vabandasin nende ees keskkonna­minister Rene Koka mahitusel toimunud solvangute pärast. EKRE keskkonnaminister on oma tegudes ja ütlemistes käitunud metsa suhtes hoolimatult ja solvates puid, nimetades neid puidusaamisallikaks. Kinnitan, et nii keskkonnaminister kui looduskaitsjad ajavad ühte asja, me oleme alati seisnud metsa väärtuste eest. Ja kohatised erimeelsused ei lõhu meie koalitsiooni.

Peame erimeelsused nüüd selja taha jätma ja minema edasi sisuküsimustega nii meie metsas kui ka loodushoius, et saaksime edaspidigi üheskoos Euroopa Liidule antud lubadusi loodushoiu alal täita. Vabanduse tekst on veidi muudetud kujul siia kopeeritud Jüri Ratase vabandusest Soome peaministrile Sanna Marinile.

Kas pole kummaline, et Rene Kokk on ainus EKRE minister, keda opositsioon pole rünnanud ja kelle pärast Jüri Ratas pole veel vabandanud? Miks nii? Kas 2007. aastal Eesti Maaülikooli ökonoomika ja ettevõtluse alal lõpetanud Rene Kokk on toiminud keskkonna suhtes nii hoolivalt, et isegi rohelise poliitika eest seisvad sotsiaaldemokraadid ja end keskkonnahoidjateks nimetavad Reformierakonna poliitikud pole näinud põhjust teda korrale kutsuda ajal, kui riigis on puhkenud metsasõda? Kus isegi linnainimene märkab, et tema lemmikmatkaraja äärde on tekkinud kaugusesse suunduv lageraielank. Meie mets on just nagu võõrvägede poolt okupeeritud.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega