Keegi meist ei oleks osanud arvata, et elu muutub päevapealt. Kõik käis nii kiiresti, et tõmbas lausa hinge kinni. Itaallane Fausto Gobbi, kes harjunud reisima kogu maailmas, oli veebruari alguses just Itaaliasse tagasi tulnud Jaapanist. Sõbrad küsisid, kas ta viirust kaasa ei toonud. Sel hetkel ei pööranud mitmekordne Itaalia judomeister aga sellele küsimusele üldse tähelepanu. Midagi seal Hiinas toimus, aga kogu aeg toimub kuskil midagi.

Veebruar algas Fausto kodus Milanos tavapäraselt: tööl käimine, judotrennid, sõpradega ajaveetmine restoranides, ühesõnaga – ei midagi erilist. Kuu lõpuks olid tal lennupiletid valmis Eestisse tulekuks. Äkitselt hakkasid aga asjad ta kodukandis juhtuma, koolid suleti, sport keelati, söögikohad pandi kinni. Lennujaamad olid küll veel avatud ja ega keegi ei uskunud , et selline olukord üle nädala kestab.

Fausto Gobbi otsustas siiski Eestisse lennata, oma teise koju abikaasa juurde, et siis nädala pärast Milanosse naasta. Lootusega, et küll siis on kõik jälle korras. Läks aga teisiti.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega