29. mail suri luuletaja ja Areeni endine toimetaja Marko Mägi. Marko üks menukaimaid tükke Eesti Ekspressis oli lustakas reisilugu Küproselt. Taasavaldame 2009. aasta septembris kirjutatud reisijutu algse pealkirjaga "Fear and Loathing in Limassol"
Nepaal on üks nendest maadest, kus vallandub inimese helgem pale.
Koonerdamine toob reisil sageli kaasa põnevaid kogemusi, teab Toomas Mikkor. Ainult sihini ei pruugi jõuda.
VEEL: Air Berlini pankrotihaldur nõuab piletiraha toimumata lendude eest. Reisidiilid.
Edela-Prantsusmaal asuv Bordeaux sobib ka karsklastele, kinnitab Heli Grauberg.
VEEL: Tallink leiutab innovatiivseid marsruute. Kambodža korjab turistide ärapõletamistasu. Reisidiilid.
Nicaragua puuviljadega maiustades kahtlustab Toomas Mikkor, et kohati oli kõiksuse looja LSD mõju all. Miks muidu tekitas ta näiteks iga kašupähkli kohale õunalaadse vilja, mis pehme ja kirevat värvi?
Kamtšatka Geisrite oruga oli nõnda. Alustasime Petropavlovskist, esmalt tiirutasime helikopteriga poolteist tundi vulkaanide vahel. Neid oli teel täpselt 28. Mõnest lendasime ka otse üle. Nägime sügavaid, püstloodis seintega ümmargusi kraatriauke, üks neist suitses. Aga mitte põhjast. Hoopis külje p...
Rännunaised avaldasid robinal raamatuid. Sri Lanka ajab turistile pulga ninna neljal korral
Maailm on aeglaselt taas avanemas, kuid neile, kes veel lennujaama tõtata ei tihka, on mälestustes reisimine mõnusaks alternatiiviks. Diana Amos jagab lugejatega viit oma senist lemmikrännakut.
Euroopa kagunurka jääval mõne Saaremaa suurusel Küprosel on koroonat lihtne unustada, kinnitab Mai Vahtrik.
Saksaski on karantiini lõdvemaks lastud, kuid selle lõpetamist ei oska keegi ennustada. Suvise soojaga pole maski kandmine mugav, sestap kantakse seda tänaval taskus ja linnatransporti sisenedes tõmmatakse ette.
VEEL: Avanev Tšehhimaa jagas Euroopa foorikarva. Virgini kapten anub: ostke lennupileteid nagu vetsupaberit! Kanadas jagub lennukaebusi 2022. aastani. Tallink viib Ahvenamaale.
Koroonakriisist räägitakse tihti militaarvõtmes. Vietnam on ennegi sõdu võitnud, kirjutab koroonakevade riigi põhjaprovintsides mööda saatnud Joonas Kiik.
VEEL: Kempinski reklaamib „Teenindust Valgetes Kinnastes“. Delta harvendab taas kodumaist lennuplaani. Aurinkomatkat tühistab innukalt reise
Milline praegune tilluke liitriik oli kunagi Kuramaa koloonia, kuhu orjasid veeti musta krabiga lipu all? Toomas Alatalu pajatuslaev seilab Trinidad ja Tobagole.
See juhtus Tiibetis, nelja kilomeetri kõrgusel merepinnast.
Reisiraamatute autor Rene Satsi loodab, et pandeemiapuhangu kaasatoodud umbusk ei jää rassidevahelistesse suhetesse kauaks.
Hiiglaslikus ja kristlikus Kagu-Aasia riigis kohtub kõva korra ihalus leebe hajelemisega.
Ei suuda Saksamaal keegi uskuda, et lõpule jõuab kaua kestnud saaga, mida tähistatakse kolme tähega BER, sest 2011. aastal valmima pidanud Berlin-Brandenburg saab parimal juhul võtta reisijaid vastu tänavu oktoobri lõpus.
VEEL: Maskikohustus laieneb nii Euroopas kui USAs lendajaile. Dubai teeb suveks plaane, Argentina on lukus sügiseni. Hiina lennundussektor ilmutab elustumismärke. Singapuri peaminister: „Meie SIA jääb ellu!“
Aasta algul – siis, kui koroonaviirus paljunes veel peamiselt kuulujuttudes – käis Merili Luuk kaemas, kuidas Põhja-Korea lõunast paistab.
Paljude lennufirmade viimnepäev on vist ukse ees. Turkish Airlines: kolm nädalat eriolukorra pikendust. KLM kokkab kodututele. Uus reisitrend: lindude vaatlemine. Tulevikudiilid.
India on täis vaatamisväärsusi, kuid eredalt mällusööbinud elamusi tekkib ka nende vahel, kirjutab Ingvar Luhaäär.
Kongos tulistati Air France’i evakuatsioonilendu. USA keelas kruiisid kuni augustini. BRA läheb taevasse? Finnair tõhustab Juneyaoga koostööd.
Kristjan-Jaak Tammsaar kirjeldab, kuidas sõbralik India viiruse saabudes üleöö märksa düstoopilisemaks muutus.
Atacama kõrbe ilu võtab hingetuks, kirjutab Lauri Räpp.