MIROIR D’EAU: Bordeaux suurt vaatamisväärsust kahjuks tema täies hiilguses näha ei õnnestunud.

Edela-Prantsusmaal asuv Bordeaux sobib ka karsklastele, kinnitab Heli Grauberg.

Heli Grauberg
HIRMUFAKTOR: Kookospähkli avamine matšeetega on asi mida ma ei tahakunagi proovida, tunnistab loo autor.

Nicaragua puuviljadega maiustades kahtlustab Toomas Mikkor, et kohati oli kõiksuse looja LSD mõju all. Miks muidu tekitas ta näiteks iga kašupähkli kohale õunalaadse vilja, mis pehme ja kirevat värvi?

Toomas Mikkor
REMSU RÄNNUJUTUD | Prügikastikarud

Kamtšatka Geisrite oruga oli nõnda. Alustasime Petropavlovskist, esmalt tiirutasime helikopteriga poolteist tundi vulkaanide vahel. Neid oli teel täpselt 28. Mõnest lendasime ka otse üle. Nägime sügavaid, püstloodis seintega ümmargusi kraatriauke, üks neist suitses. Aga mitte põhjast. Hoopis külje p...

Olev Remsu
PÜHA KODA: kaader usuelust Cancas, Indias.

Maailm on aeglaselt taas avanemas, kuid neile, kes veel lennujaama tõtata ei tihka, on mälestustes reisimine mõnusaks alternatiiviks. Diana Amos jagab lugejatega viit oma senist lemmikrännakut.

Diana Amos
Kommunismiga viiruse vastu

Koroonakriisist räägitakse tihti militaarvõtmes. Vietnam on ennegi sõdu võitnud, kirjutab koroonakevade riigi põhjaprovintsides mööda saatnud Joonas Kiik.

Joonas Kiik
LÕPUKS AVATAKSE: Berlin BrandenburgI lennujaamas käivad ettevalmistustööd.

Ei suuda Saksamaal keegi uskuda, et lõpule jõuab kaua kestnud saaga, mida tähistatakse kolme tähega BER, sest 2011. aastal valmima pidanud Berlin-Brandenburg saab parimal juhul võtta reisijaid vastu tänavu oktoobri lõpus.

Marika Villa, Berliin
MA VAATAN LÕUNAST KIIKRIGA: Keskmiselt üritab Põhja-Koreast ära põgeneda 3000 inimest aastas, kuid õnneks läheb see vaid kolmandikul. Otse DMZist ehk demilita­risee­ritud tsoonist Lõuna-Koreasse hüppamine oleks oma surmaotsusele allakirjutamine, seega võetakse enamasti teekond ette Hiina kaudu Laosesse, Taisse või Vietnami.

Aasta algul – siis, kui koroonaviirus paljunes veel peamiselt kuulujuttudes – käis Merili Luuk kaemas, kuidas Põhja-Korea lõunast paistab.

Merili Luuk
PUUPREESTER: eestlaste poolt austatud pühamees, kes võis tegelikult ka kojamees olla.

India on täis vaatamisväärsusi, kuid eredalt mällusööbinud elamusi tekkib ka nende vahel, kirjutab Ingvar Luhaäär.

Ingvar Luhaäär